PENYE KUMAŞINDAN ÖRME BİLEKLİK


Penye kumaşıyla bileklik yapımı

Penye kumaşı veya değişik bir adı olan bu tür malzemeyi kullanarak da harika örgü bileklik modelleri yapıldığını söyleyebilirim. Daha önce eski penyeden bileklik yapmak için ip yapımında kullanılan bir çalışma paylaşmıştık. Ama bu direk penye ipi satın alarak yapacağınız güzel bir örgü bileklik modeli çalışmasıdır.

Kolay yapılıyor ve hemen penye ipini kullanarak örmeye başlayabiliyorsunuz. Yapımı adım adım verilen çalışmayı kısa sürede yapabilir ve güzel bileklik modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Renk seçimi size ait. Ben ela veya mor renkleri tercih ettim.

Güzel bir örme bileklik modeline sahip oldum. Yaparken kalın tığ kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı yaparken çatal da kullanarak yapılan çalışmaları görmüştük. Hatta elle de yapabilirsiniz. Kumaştan örgü bileklik yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar yok.

Kısa sürede hemen yapıp kullanmaya başlayacağınız çok kolay el yapımı takı çalışması olduğunu söyleyebilirim. Yine de takıldığınız yer olursa yazın bana geri dönüş yaparım. Kolay gelsin arkadaşlar.

#Crochet #Tutorial
PENYE KUMAŞINDAN ÖRME BİLEKLİK

source: http://knittiamo.blogspot.com.tr/2013/05/braccialetto-in-fettuccia.html?m=1

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*