Pet Şişeden Abajur Yapımı Resimli

pet-siseden-abajur-yapimi-600x415

Sitemizde nasıl yapılır? köşesine sürekli yeni ve ilginç icatlar ekliyoruz. Kolay ve pratik yapılan bu icatlar sayesinde evlerimizde çok güzel dekoratif süs ve objeler hazırlayabilmekteyiz. Yine bu yazımızda sizlere pet şişe kullanarak abajur yapımını resimli ve videolu göstereceğiz. Evinizde bu tür şeyleri yapmayı seviyorsanız, bu çalışma tam size göre…

Aşağıdaki çalışmaları sizde evinizde pratik bir şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ilk resimde ne kadar güzel bir abajur çalışması yapılmış. Bu çalışma tamamen plastik kaşıktan yapılmış ve içeriğinde plastik şişe de var. Öncelikle malzemeleri saymak gerekirse ;

  • bol miktarda plastik kaşık.
  • plastik şişe.
  • yapıştırıcı.
  • el işi kağıdı.
  • makas.
  • lamba ve kablo.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk olarak yapmanız gereken, pet şişeyi keserek abajurun gövde kısmını yapmak. Ardından plastik kaşıkların saplarını kestikten sonra resimli anlatımdaki gibi tek tek plastik şişenin üzerine yapıştırmaya başlamalısınız.

Ardından yaprak kısmı için el işi kağıdı kullanarak yaprak şeklini ortaya çıkarabilirsiniz. Çalışmayla alakalı altta farklı anlatımlı videolarda paylaştım. Hem bu plastik kaşıktan abajur yapımı çalışması hem de farklı abajur çalışmaları detaylı olarak anlatılmış. İzleyerek sizde farklı yapımını öğrenebilir veya kendinize göre çalışmayı daha da genişletebilirsiniz.

 

Plastik kaşıktan abajur yapılışı ile ilgili üstteki farklı anlatımlı videolardan mutlaka yararlanın. Bu sayede daha değişik abajur çalışmaları ortaya çıkartmış olursunuz. Sitemizde dekorasyon ve kendin yap bölümlerinde sıkça bu tarz çalışmaları paylaşıyorum.

Takip ederseniz harika çalışmalara ulaşabilirsiniz. Yine bu yazımın hemen altında benzer yazılar şeklinde karşınıza farklı çalışmalar çıkacak, o çalışmalara da göz atmanızı öneririm. Kolay gelsin.

PET-Flasche Lampshade – PET bottle Lampshade – Bouteille PET Abat-jour

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*