Pet Şişeden Bileklik Yapımı Resimli Anlatım


Bu yazımda sizlere pet şişe kullanarak nasıl bileklik yapabileceğinizi gösteren güzel bir resimli anlatım paylaştım. Altta görüntülediğiniz resimlerde yapmanız gereken tüm adımlar detaylı bir şekilde aktarılmaktadır. Kullanacağınız malzemeler ise şöyle ;

  • plastik su şişesi.
  • makas veya maket bıçağı.
  • keçe veya kumaş.
  • iğne iplik.

İlk olarak pet şişenin orta kısmı size lazım olacak. Şişenin tam orta gövde kısmını yıpratmadan bileğinize göre kesmeniz gerekiyor. Kestiğiniz yerde damak damak izler olduğu için bileklik yapımında daha çok işinize yarayacak kısmı gövde kısmıdır. Pet şişeyi kestikten sonra elinize geçirip keskin yerlerini tekrar makas ile törpülemeniz gerekiyor.

Eğer tam töprülemek isterseniz bir çakmak ile ısıtıp elinizle şekil verebilirsiniz. Daha sonra üzerini kaplayacağınız keçe veya kumaş ile plastik iskelete kılıf şeklinde giydirmeniz gerekiyor. Giydirme işleminden sonra iğne iplik kullanarak dikebilir ve işlemi tamamlayabilirsiniz.

Burada plastik şişenin görevi hazır yuvarlak esnek bir kalıp olarak kullanılma fikridir. Bu sayede başka malzemelere ihtiyacınız olmadan keçeden veya kumaştan kılıfını hazırlayarak harika bileklikler yapabilirsiniz. Evde kolay bileklik yapmak isteyenler bu çalışmayı yapabilirler. Gerçekten oldukça kolay olan bu çalışma ile sizde yeni bir bileklik sahibi olabilirsiniz. Şimdi sizleri pet şişeden bileklik yapmak isteyenler için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

pet-siseden-bileklik-yapimi

pet-siseden-bileklik-yapimi2

pet-siseden-bileklik-yapimi3

pet-siseden-bileklik-yapimi4

pet-siseden-bileklik-yapimi5

pet-siseden-bileklik-yapimi6

pet-siseden-bileklik-yapimi7

pet-siseden-bileklik-yapimi8

Plastik şişeden bileklik yapmak için üzerine keçeden süsleri, kumaşını da yine kalın bir kumaş kullanmayı tercih etmelisiniz. Üzerine kılıfını hazır ettikten sonra yapmanız gereken pet şişenin oval kısmını gövdesini içine iskelet olarak kullanmak.

Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı yaparak sizde değişik bilekliklere sahip olabilirsiniz. Evde kolay bileklik yapmak isteyenler bu yazımın sonunda yer alan benzer çalışmalar kısmındaki diğer çalışmalara da göz atabilirler. Kolay gelsin.

PET bottle bracelet – PET-Flaschen-Armband – PET bracelet en bouteille

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*