Pet Şişeden Kumbara Yapımı


Bu yazımda sizlere çok güzel ve eğlenceli bir çalışma paylaştım. Pet şişeden kumbara yapmak isteyenler için resimli anlatım paylaştım. Hepimizin evinde plastik şişeler bulunur. Bunları kullanarak çok güzel oyuncaklar da yapabiliriz. Sitemizde oyuncak kategorisinde plastik şişeden oyuncak yapmak isteyenler için çeşitli paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Bu yazımda da yine harika bir çalışma paylaştım.

Çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz veya çocuklarınıza eğlenerek yapabileceğiniz bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Plastikten kumbara yapmak isteyenler bu yazımda paylaştığım resimli anlatıma bakarak evlerinde kolaylıkla bu güzel çalışmayı yapabilirler.

Pet şişeden kumbara yapmak aslında çok kolay, üzerini sprey ile boyayıp, hemen arkasından para koyma yeri için delik açmak yeterlidir. Fakat önemli olan bu güzel çalışmayı süslemek ve bir hayvan görünümüne sokmak. Bunu da resimli anlatımdan yararlanarak yapabilirsiniz. Pet şişeden kumbara yapımı için öncelikle malzemeler şöyle ;

  • pet şişe.
  • hazır göz takımı.
  • maket bıçağı.
  • yapıştırıcı.
  • kulaklar için karton.
  • sprey boya.

Malzemeleri kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu çalışmada plastikten domuz kumbara yapmışlar. Sizde aynısını kolaylıkla yapabilirsiniz. Öncelikle plastikten domuz kumbara yapmak için resimli anlatım şöyle ;

PET banque bouteille tirelire – PET-Flasche Sparschwein – PET bottle piggy bank – PET utrem porcellum ripam – PET banca bottiglia piggy – PET botella banco guarro

Gazoz şişesi kullanılmış. Yeşil gazoz şişesini kısaltıp kestikten sonra yapıştırabilirsiniz. Ardından sprey boya ile üzerini hangi renge boyayacaksanız o rengi kullanabilirsiniz. Resimli anlatımda pembemsi bir renk tercih edilmiş. Siz kendinize göre değişik renkler kullanabilirsiniz.

Daha sonra kulakları için karton kutunun kıvrımını kullanabilirsiniz. Gözleri için kırtasiyelerden hazır göz takımları alabilirsiniz. Resimli anlatımdan yararlanarak sizde pet şişeden kumbara yapmak için tüm adımları takip ederek kolaylıkla bu güzel çalışmayı evinizde eğlenerek yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

1 Comment on Pet Şişeden Kumbara Yapımı

  1. Yahu domuzdan kumbara, domuzsever ülkelerde olur. Bizim ülkemizde ne işi var!? Domuza kadar hayvan mı bulamadınız koskoca hayvanlar aleminde!?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*