PETEK MODELLİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

PETEK MODELLİ PATİK
PETEK MODELLİ PATİK

Tığ işi petek modelli patik yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün güzel bir patik modeli yapımını daha göstermek istiyorum. Tığ ile yapılan bu patik modeli kısa sürede yapılıp tamamlanabilecek ve çeyizler içerisine eklenebilecek bir model.

Petek modelli patik yapımı için patiğin uç kısmından başlanmış. Burada trabzanlar yapılarak klasik bir patik ucu yapılmış. Patiğin uç kısmı yapılırken yeşil bir örgü ipi kullanılmış. Videoda verilen sayılara ve anlatıma dikkat ederek kendi ayak ölçünüze göre veya istediğiniz ayak ölçüsüne göre bir patik ucu başlayabilirsiniz.

PETEK MODELLİ PATİK
PETEK MODELLİ PATİK

Patiğin uç kısmı tamamlandıktan sonra bu sefer petek kısmının yapılışına geçilmiş. Burada hem yeşil ip hem de kahverengi ip kullanılarak petek modeli oluşturulmuş. Petek modeli yapılırken yine çok basit bir şekilde yapılıyor. Her sırada bir yeşil ip birde kahverengi ip kullanılarak petekler oluşturulmuş.

Tığ işi patik modeli yapımının uç kısmı tamamlandıktan sonra bu şekilde petekler kısmı da yapılıp patiğin ön kısmı tamamen bitiriliyor. Patiğin ön kısmı bitirilince tekrar yeşil örgü ipine geçilmiş ve patiğin topuk kısmı da yapılarak patik tamamlanmış.

PETEK MODELLİ PATİK
PETEK MODELLİ PATİK

Patiğin topuk kısmında da trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Yani bu patik modeli tığ ile örgü örmeyi bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir örgü işi. Dikkat edeceğiniz tek detay videodaki anlatıma ve sayılara özen göstererek devam etmek. Örgü işi tamamlandığında burada olduğu gibi harika bir patik modeli ortaya çıkartabilirsiniz.

Petek modelli patik yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g/featured

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*