Pipetten Sepet Yapılışı Resimli Anlatım


Evde fazla sayıda pipet biriktiyse onları çok güzel bir sepete dönüştürebilirsiniz. Evde değerlendirme üzerine bazen birçok malzeme veya eşya birikebiliyor. Bunlar plastik şişeler, pipet çubuklar, teneke kutular kavanozlar ve daha birçok şey sayabiliriz. İşte bunları artık değerlendirelim ve evde işimize yarayacak şeyler haline getirebiliriz.

Yapımı gayet kolay olan çalışmada bize gerekli olan şeyler ise ;

  • Pipet çubuklar.
  • Yapıştırıcı.
  • Makas.
  • Kıskaç aleti.

Malzemeler resimli anlatımlardaki gibi kolay bulunur cinsten olup, kısa sürede temin ederek çalışmayı yapmaya başlayabilirsiniz. Yapılışı çok kolay olan çalışmada pipetleri katlayıp, örgü usulü birbirlerine geçireceksiniz. Yaparken bir süre sıkılabilirsiniz. Çünkü aynı işlemleri tekrarlayarak ilerleyeceksiniz. Ancak bittiğinde sevindirici güzel bir aparata sahip olduğunuzu da göreceksiniz.

Pipet kullanarak çok şık ve küçük şirin sepet yada kutu yapmak ister misiniz? Bu yazımızda sizlere küçük sepetler yapabileceğiniz ve bunu pipet kullanarak yapabileceğiniz güzel bir resimli anlatımla sunuyoruz.

Evde pipetten sepet yaparak keyifli dakikalar da geçirebilirsiniz. Bu tür güzel çalışmalar her zaman insanı mutlu etmiştir. Hem kolay yapımı, hem de tariften yararlanarak kısa sürede yapabilirsiniz. Yaptığınız pipet sepet modelini süs amaçlı da kullanabilirsiniz.

Pipetten nihale yapmak içinde yine altta örnek resim gözüküyor. Sizde öğrenip yaparak evinizde boş zamanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Pipetten nasıl sepet yapılır diyorsanız hemen altta detaylı anlatım yer alıyor. Kolay gelsin.

pipetten-sepet-yapimi

Dilerseniz telefon koyma kutusu yapabilirsiniz. Ekmek sepeti yapabilirsiniz. Yada benim gibi nihale yani bardak altlığı olarak da yapıp kullanabilirsiniz. Eğlenceli bir çalışma ve hep aynı renk olan pipetleri daha sonra spreyle boyayarak da yaptığınız eşyayı süsleyebilirsiniz.

pipetten-sepet-yapimi2

Evde pipet yoksa da satın alarak bu güzel fikirden sizde istifade etmeye hemen başlayabilirsiniz. Beğeneceğinizi düşündüğüm bir çalışma ve önerdiğimi de eklemek isterim hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : pinterest.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*