PİRİNÇ ÖRGÜSÜ NASIL YAPILIR?

pirinc-orgu-modeli-yapilisi

Pirinç örgü modeli

Pirinç örgüsü diğer örgü örneklerini andırıyor. Ancak Arzu hanım bunu daha bir değişik yapmış. Benzerlerini daha önce de sizlere sunmuştuk hatırlarsanız. Ama bu modeli de öğrenerek değişik görünümlü örgü modelleri yapabilirsiniz. Pirinç örgü modeli olarak bilinen bu örnek hem kolay hem de pratik yapılabiliyor.

Örgü işi arasında yeni modeller ve motifli örnekleri gördükçe hep bir sevinesim geliyor. Hem değişik örgü örnekleri öğrenmiş oluyoruz. Hem de süveter, kazak veya atkı gibi örgüler yapacağımız zaman işimize yarıyor hanımlar.

Bu modeli de yine Arzu hanımın değerli paylaşımları arasında bulduk. Harika bir model ve tek renk ile örülüyor. Pirinç örgüsü olarak bilinen bu modeli atkı yapımında tercih etmenizi öneririm.

Şal veya kazak, hırka yelek dahi yapılabilecek bir motife sahip. Kolay öğrenebilir ve modeli kavradıktan sonra hemen sizde örgüye başlayabilir ve yapabilirsiniz hanımlar. Yapımı zor olmayan çalışmayı severek öğreneceksiniz.

pirinc-orgu-modeli-yapilisi

Pirinç örgüsünde model detaylıca video da hem yapılıyor. Hem de Arzu hanım kendi sesinden anlatıyor. İzleyerek sizde modeli kısa sürede kapabilir ve hemen örgü kazak veya hırka modeli yapmaya başlayabilirsiniz.

Benim aklımda şimdi örgülerimi tamamladıktan sonra örgü kazak çalışması yapmak var. Renk olarak yeşil yani koyu yeşil bir renk düşünüyorum. Ama nasıl olur bilemiyorum.

Pirinç örgü örneği

Pirinçli örgü örneği olarak da karşılaşabileceğiniz çalışmanın anlatımından istifade ederek sizde kısa sürede çalışmayı öğrenip, hemen yapmaya başlayabilirsiniz hanımlar. Muhteşem bir örnek. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.youtube.com/user/ArzuSepeti/videos

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*