Plastik Borulardan Kapı Süsü Yapmak


Evinizde tadilat yaptırdığınızda ve su boruları ile ilgili bir işlem uygulandığında illaki fazlalık boru malzemesi kalıyordur. Benim genelde öyle oluyordu. Bu yazımda sizlere plastik borulardan kapı süsü yapmak isteyenlere harika bir resimli anlatım paylaştım. Eğer az önce de bahsettiğim gibi evinizde farklı boyutlarda ve değişik tiplerde su boruları veya plastik boru türü malzemeler varsa, bu çalışmayı yapmayı düşünebilirsiniz. Kesmek için eşinize veya bir marangoza giderek elinizdeki tüm boruları eşit şekilde kestirebilirsiniz. Daha sonra yapıştırma ve birleştirme kısımlarını siz evinizde eğlenerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma ile hem kapınıza değişik atmosfer sağlayacak güzel bir kapı süsü yapmış olursunuz. Hem de evinize gelenleri el yapımı kapı süsü çalışması ile şaşırtabilirsiniz. Evde plastik borulardan kapı süsü yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • Plastik borular.
  • Yapıştırıcı.
  • Kesici alet veya testere.
  • Sprey boya.
  • Süs türü malzemeler.

Plastik boruları öncelikle resimli anlatımda gösterildiği gibi küçük büyük şişman kısa şeklinde farklı farklı kesmeniz veya kestirmeniz gerekiyor. Daha sonra hepsini yan yana dizerek yapıştırma işlemi ve ardından sprey boya ile istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Benim aklıma kırmızı beyaz yapmak geldi. Bir nevi Türk bayrağı misali ve gerçekten evinizin kapısına yakışacağını söyleyebilirim. Aralara süs için kırtasiyelerden bir takım süs malzemeleri alarak bu çalışmayı şekillendirebilmek de mümkündür. Şimdi sizleri pvc borularından kapı süsü yapmak isteyenler için resimli anlatım ile baş başa bırakıyorum.

plastik-borulardan-kapi-susu-yapmak

Plastik borulardan kapı süsü yapmak için resimli anlatımda gösterilen adımlardan yararlanabilirsiniz. Pvc borularından kapı süsü çalışması ile evinizin dış kapısını güzelleştirebilirsiniz. Bu güzel çalışmanın benzerlerini daha önce de sitemizde paylaşmıştım. Kolaylıkla diğer çalışmalara göz atabilir ve onları da yapmayı düşünebilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/es/diy-pvc-festive-holiday-wreath/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*