PLASTİK ÇATALLA YÜN İPTEN PONPON YAPMAK


Çatalla ponpon nasıl yapılır

Plastik çatalla yün ipten ponpon yapmak için paylaştığımız bu güzel çalışmayı beğeneceğinizi düşünüyorum. Daha önce de çatalla kolay ponpon yapmak gibi değişik çalışmaların anlatımlarını paylaşmıştık. Kolay yapılan yün ip ponpon çalışmaları ile süsleme çalışmalarınızda çok güzel sevimli ponponlar yapmayı öğrenebileceksiniz.

Dekoratif süslemelerde veya ponpon oyuncak yapmada da kullanacağınız bu teknikte plastik çatal kullanacaksınız. Plastik çatalla ponpon nasıl yapılır? demeyin. Çünkü yapılıyor ve altta gördüğünüz gibi yapmışlar. Anlatımdan yararlanarak sizde kısa sürede çataldan kolay ponpon yapmayı öğrenebilirsiniz.

Öğrendikten sonra boş zamanlarınızda ponpon meyve yapabilir veya ponpon süs yapıp kullanabilirsiniz. Çocuklar için yün ipten ponpon oyuncak yapımıyla ilgili de birçok benzer çalışma hemen bu yazımızın altından karşınıza çıkacaktır. Onları da inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin.

Yün ipten ponpon yapılışı

Artık neredeyse parmaklarımla bile ponpon yapabiliyorum. Yapımı çok kolay olan çalışmayı çatal kullanarak kısa sürede harika ponpon süsler veya yapacağınız örgüler için yün ipten ponponlar ortaya çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çatala ipi dolayıp, daha sonra tam ortasından sıkıca bağladıktan sonra, makasla kenarları kesmek. Ponponu daha gösterişli ve araları gözükmeyecek şekilde yapanlar da var. Henüz onu tam öğrenemedim. Ama tahminimce daha fazla ip kullanılarak yapılıyor.

plastik-catalla-yun-ipten-ponpon-yapmak
plastik-catalla-yun-ipten-ponpon-yapmak

Yün ipten ponpon yapmak için karton da kullanabilirsiniz. Düz bir karton parçasına sıkıca epey bir ipi doladıktan sonra tam ortasından yine sıkıca bağlayıp, kenardan makasla kesmeniz yeterli oluyor. Daha sonra ortaya çok güzel bir ponpon süs çıkıyor. Her türlü örgü veya değişik süsleme çalışmalarınızda işinizi görecektir. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*