Plastik Gazoz Şişesinden Avize Yapılışı

Plastik Gazoz Şişesinden Avize Yapılışı
Plastik Gazoz Şişesinden Avize Yapılışı

Plastik Gazoz Şişesinden Avize Yapılışı

Plastik şişeler doğada yok olmadıkları için çevre açısından son derece zararlı olmaktadırlar. Başta meşrubat ve su olmak üzere birçok ürün plastik şişelerde satılmakta ve her gün milyonlarca plastik şişe atık haline gelmektedir. Bu şişeleri farklı amaçlar için kullanmak ve geri dönüşümünü sağlamak çevre için çok büyük bir katkı sağlayacaktır.

Bu şişelerin dönüştürülmesi ve evlerde farklı amaçlar için kullanılması mümkündür ve bu yollardan birisi de plastik gazoz şişenden avize yapılışı olmaktadır. Plastik şişeler için çok farklı çalışma alternatifleri söz konusudur. Bu şişelerden çeşitli mumluklar da yapılabilir.

Eğer plastik gazoz şişesinden avize yapılışı amaçlanıyorsa öncelikle şişe ağız kısmına yakın bir noktadan kesilmelidir. Avize yapımında şişenin alt kısmı kullanılacaktır. Şişenin üst kısmı ise mumluk yapımı için saklanabilir. Şişe daire şeklinde şeritler halinde kesilir.

Daha sonra bu daireler birbirinin içinden geçirilir ardından aşağıdan ve yukarıdan raptiye yardımı ile sabitlenir. Son aşamada ampul yerleştirilir ve pet şişeden avize kullanıma hazır hale gelir. Kadınlar el becerileri sayesinde evlerinde bulunan malzemeleri kullanarak çok kullanışlı eşyalar yaratabilmektedir.

Bu sayede hem kadınlar yaratıcılıklarını kullanabilmekte hem de hiçbir malzeme ziyan olmamaktadır. Pet şişeler kullanılarak yapılabilecek avize dışında sayısız çalışma bulunmaktadır. Bu nedenle internette yer alan el becerileri ve yaratıcılık fikirleri takip edilmelidir. Buralarda yer alan detaylı anlatımlar kadınlara her konuda yardımcı olmaktadır.

evde-plastik-gazoz-sisesinden-avize-yapilisi
Plastik Gazoz Şişesinden Avize Yapılışı

1 Comment on Plastik Gazoz Şişesinden Avize Yapılışı

  1. her şeyden avize yapıldığını gördüm ama bu tamamen farklı bir çalışma kutlarım admin bu güzel paylaşım için seni.. takipteyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*