PLASTİK KOVADAN PERDE TUTACAĞI NASIL YAPILIR?

Kovayla perde tutacağı yapmak

Evinizde perdeyi sabitlemek için veya perdeye şekil vermek için kullanabileceğiniz harika bir çalışmayı önünüze getirmek istedim hanımlar. Yapımı zor olmayan çalışma için bize bir adet plastik kova gerekiyor. Plastik bidon da olabilir.

Ama yuvarlak ağızlı kova işimizi görecektir. Kovadan perde tutacağı yapmak için paylaştığımız resimli anlatımdaki gibi sizde kovanın yanağına önce şeklini çizip, daha sonra maket bıçağı ile kesebilirsiniz.

Keserken dikkatli olmanızı istediğim bir çalışma. Çünkü sert bir malzeme olan kovada yanlış hamle yapmanız yaralanmanıza sebep olabilir. Bu yüzden dikkat etmenizi öneriyorum. Özellikle de çocukların yanında bu çalışmayı yaparken daha da dikkatli olmanız gerekir.

Kovayla yapacağınız tutacağı farklı amaçlarda da kullanabilirsiniz. Ama bu iş için biçilmiş kaftan diyebilirim. Yapımı kolay olan çalışmayı yapacağınız zaman malzeme olarak ;

  • maket bıçağı.
  • plastik kova.
  • simli ip.

Tülün rengine göre renkli ip kullanarak yapacağınız aparatı süsleyebilirsiniz hanımlar. Güzel bir çalışma ve belki bu tür çalışma arayanlar olur diye paylaşmak istedim.

plastik-kovayla-perde-tutacagi

Tül tutacak nasıl yapılır diyenler için paylaştığımız bu güzel çalışmayı beğendim ve yapmak isteyenlere yine yardımcı olmak isterim. Yorum olarak takıldığınız noktaları yazın yardımcı olalım hanımlar. Yaparken keyif alacağınız güzel ve eğlenceli kolay bir çalışmadır diyebilirim.

Plastik kısmında keserken dikkatli olun. Plastikten tutacak yapmakla ilgili sanırım daha önce benzer çalışma paylaşmamıştım. Ama işe yarar güzel şeylere altta benzer yazılar bölümünden ulaşabilirsiniz hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.roselypignataro.com.br/2016/08/prendedores-de-cortina-reciclados.html?m=1

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PLASTİK KOVADAN PERDE TUTACAĞI NASIL YAPILIR? için yorumda bulun

    PLASTİK KOVADAN PERDE TUTACAĞI NASIL YAPILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PLASTİK KOVADAN PERDE TUTACAĞI NASIL YAPILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.