Plastik Şişeden Süslü Saksı Yapmak


Plastik Şişeden Süslü Saksı Yapmak

Çiçekleriniz varsa ve çiçek bakmayı seviyorsanız, bu yazımda paylaştığım çalışma çok hoşunuza gidecek. Evinizde değişik ve sürekli çiçek yetiştiriciliği yapıyorsanız ve bakmayı seviyorsanız, bu çalışmayı yapabilirsiniz. Evde kolay plastik şişeden süslü saksı yapmak için paylaştığım resimli anlatımdan yararlanarak sizde evinizdeki boş şişeleri kullanarak saksı çalışmaları yapabilirsiniz. Muhtemelen tükettiğiniz içeceklerin plastik şişelerini su şişesi veya sıvı şişesi şeklinde değişik amaçlarda kullanıyorsunuzdur. Kullanmayanlar zaten ya atıyorlardır. Yada kapaklarını biriktirip yardım kuruluşlarına veriyorlardır.

Bu yazımda paylaştığım plastik şişeden süslü saksı yapmak isteyenler için güzel bir resimli anlatım paylaştım. Yapımı oldukça kolay olan ve bittikten sonra oldukça şirin duran bu çalışmayı evinizde balkonunuza özellikle yapabilirsiniz. Yaptığınız plastik şişeleri balkonunuza veya bahçenize koyarak evinize gelen misafirlerinizi şaşırtacak dekorasyonlara da imza atabilirsiniz. Şimdi sizleri resimli anlatımı ile pet şişeden süslü saksı yapımı çalışmasıyla baş başa bırakıyorum ;

Yapımı kolay olan çalışmada size gerekli malzemeler ise şöyle ;

  • hasır ip veya benzeri.
  • süs için ponpon türü malzeme.
  • yapıştırıcı.
  • sprey boya.

Kendinize göre malzemeleri değiştirebilir veya daha farklı çalışmalar yapabileceğiniz malzemeleri kullanmayı tercih edebilirsiniz. Gördüğünüz gibi bir kola şişesini alıp kestikten sonra geriye kalan kısmını ip ile doladıktan sonra üzerine göz burun temaları koyarak çalışmayı tamamlayabiliyorsunuz. Pet şişeden süslü saksı çalışması ile pencerelerinizi veya evinizi güzel gösterecek çalışmalar yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : http://dipfeed.com/diy-flower-hair-planters/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*