PLASTİK ŞİŞEDEN ÜST ÜSTE SAKSI YAPMAK


Plastik şişeden üst üste saksı yapmak için bulduğum bu güzel fikri sizlere de paylaşmak istedim. Çünkü oldukça akıllı bir fikir ve evde balkonda kolayca yapılabilir. Yapımı gayet kolay olan çalışmada boş plastik şişeler kullanılmış.

Şişenin karın kısmını bıçakla veya maket bıçağı ile oval bir şekilde kestikten sonra, kapak kısmı alta gelecek şekilde toprağı içine yerleştirebilirsiniz. İçinde minyatür süs bitkileri yetiştirebilirsiniz.

Küçük bitkiler veya süs bitkileri haricinde daha büyük bir su şişesinde bildiğiniz bahçe serası hazırlayabilirsiniz. Minyatür yetiştiricilik yapmak isterseniz bu fikirden yararlanmanız için paylaşmak istedim.

Anlatımı resimlerde pek yok. Ancak ne yapıldığı gayet açık bir şekilde gözüküyor. Kısa sürede plastik şişeden saksı yapabilir ve bir şeyler üretebilirsiniz.

Anlatımlı olmasa da yapılmak isteneni az çok resimli örnekten anlayabilirsiniz. Şimdi sizleri bu güzel ve kolay fikir ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

source

plastik-siseden-ust-uste-saksi-yapmak

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*