Plastik Şişelerden Puf Yapımı


Geri dönüşüm fikri olarak evinizde bulunan plastik şişeleri bir araya getirin ve onlardan şahane bir puf oturak yapın. Evet bu yazımızda sizlere resimli bir şekilde plastik şişelerden nasıl puf yapılır? onu göstereceğiz. Bu yazımda sizlere plastik şişeden puf yapmak isteyenlere güzel resimli anlatımlar paylaştım.

Evinizde sizde bu çalışmayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapmanız gereken kullanmadığınız ve işe yaramayan aynı ebattaki boş şişeleri bir araya getirmek. Ardından kalın bir kartonu iki eşit yuvarlak parçaya böldükten sonra şişeleri arasına dizerek üzerini koli bandı ile defalarca sarmanız yeterli olacaktır. Plastik şişelerden puf yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • 20-30 plastik şişe.
  • kalın karton veya mukavva.
  • koli bandı.
  • yumuşak sünger malzeme.
  • dışı için kılıf veya terziye diktirme işlemi.

Çalışmaya başlamadan önce kalın bir mukavvayı yuvarlak iki eşit parçaya bölmekle başlayabilirsiniz. Ardından şişeleri kapaklarıyla birlikte boş şekilde yan yana kartonun üzerine dizip, altını ve üstteki kartonu koli bandı ile iyice yapıştırmaya başlayabilirsiniz.

İyice birbirine tutturduktan sonra üzerine yumuşak sünger türü malzeme ile kaplayabilir ve tekrar sabitleme işleminden sonra üzerine kılıf diktirebilirsiniz. Yada kendiniz de kılıf yapabilirsiniz. Son kare de yaptığınız puf çalışmasının bittiğinde ki halini görebilirsiniz. Şimdi sizleri plastikten puf yapmak isteyenler için resimli anlatımlarla baş başa bırakıyorum.

plastik-siselerden-puf-nasil-yapilir

Buna benzer çalışmalarınız varsa bize gönderin, sizin adınızla paylaşalım.

 

Pouf fabriqué à partir de bouteilles en plastique – Hocker aus Plastikflaschen – pouf made from plastic bottles

Plastik şişelerden puf yapmak için yukarıda ayrıca anlatımlı videolar da paylaştım. Anlatımlı videolardan da yararlanabilirsiniz. Pet şişeden puf yaparak evinizi güzelleştirebilir ve büyük paralar vermeden kaliteli bir puf oturak sahibi olabilirsiniz. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*