Plastik Temizlik Şişesinden Peçetelik Yapmak


Plastik Temizlik Şişesinden Peçetelik Yapmak

Evde hepimizin kullandığı temizlik şişeleri boşalınca atmaktayız. Fakat onları değerlendirebilir ve onlardan evimiz için harika materyaller yapabiliriz. Bu yazımda sizlere evde plastik temizlik şişesinden peçetelik yapmak için resimli bir anlatım paylaştım. Resimli anlatımda peçeteliği plastik şişeden nasıl yapacağınız adım adım aktarılmış. Bu sayede plastik şişeden peçetelik yaparak evinizde güzel bir eşyaya da sahip olmuş olacaksınız. Özellikle bekar evleri için bu güzel çalışmayı düşünebilirsiniz. Hatta kendi evinizde yapınca sprey boya ile üzerini boyayabilir veya kitap kaplığı ile kaplayarak harika bir peçeteliğe dönüştürmek mümkün.

Evde kolay peçetelik yapmak isteyenler bu güzel çalışmayı kendilerine göre değiştirebilirler. Resimli anlatımda gösterilen plastikten peçetelik yapmak için malzemeler ise şöyle ;

  • Plastik temizlik şişesi.
  • Makas veya maket bıçağı.
  • Sprey boya.

Peçetelik için plastik temizlik şişeyi resimli anlatımda gösterildiği gibi keserek işleme başlıyorsunuz. Kesme işlemini isterseniz maket bıçağı ile iz yapıp daha sonra makas ile tedbirli bir şekilde kopartmadan kesebilirsiniz. Kestikten sonra ortaya kulpu olan harika bir peçetelik çalışması çıkacak. Bu güzel çalışmayı yapıp evinizde süs mahiyetinde de kullanabilirsiniz.

Şimdi sizleri evde plastik şişeden peçetelik yapmak isteyenler için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum.

plastik-temizlik-sisesinden-pecetelik-yapmak

Evde plastik şişelerden vazo da yapabilirsiniz. Son karede gördüğünüz gibi şahane bir peçetelik ve vazo takımı yapılmış. Aynı çalışmayı sizde evinizde plastik şişeleri kullanarak yapabilirsiniz. Plastik şişeden vazo çalışmasını ilerleyen günlerde yine sitemizde anlatımlı olarak paylaşacağım. Farklı çalışmalar için sitemizde yer alan plastik kategorisine göz atmayı unutmayın. Yorumlarınızı bekliyoruz. Kolay gelsin.

source : http://www.usefuldiy.com/diy-plastic-bottle-napkin-holder/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*