Polar Kumaşından Oyuncak Tavşan Yapmak

polar-kumasindan-oyuncak-tavsan-yapmak6

Keçeden oyuncak yapımı çalışmalarından sonra artık polar kumaşından oyuncak tavşan yapmak isteyenlere de anlatımlı çalışmalar paylaşacağım. Bu yazımda sizlere çok güzel ve eğlenceli bir çalışmanın yapılışını gösteren örnek resimler paylaştım. Daha önce polardan oyuncak yapımı ile ilgili çalışmalar paylaştığımı hatırlamıyorum ama, polar kumaşından perde yapımı ile ilgili sanırım bir paylaşımım olacak. O çalışma ise bu yazımın sonunda karşınıza benzer yazılar bölümünde çıkabilir. İncelemenizi öneririm. Şimdi gelelim polardan oyuncak tavşan yapılışı çalışmasına… bu yazımda paylaştığım çalışmanın malzemeleri ise şöyle ;

  • polar kumaşı.
  • iğne iplik.
  • pamuk veya yün.
  • gözler için düğme.

Çalışmaya başlamadan önce resimli anlatımda gösterilen kalıpları çıkarmanız gerekiyor. Ardından çıkarttığınız kalıpları ayrı ayrı diktikten sonra, içlerini pamuk ile doldurabilirsiniz. Yada benzeri yün ile de doldurmak mümkün. En son işlem ise göz bölümünü yaptıktan sonra tüm parçaları tavşanı oluşturacak şekilde bir araya getirip dikmek olacak. Bu güzel çalışmayı yapıp evinizdeki vitrine süs olarak koyabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınıza oynayabilecekleri sağlıklı bir oyuncak da yapmış olursunuz. Sağlıklı oyuncak denildiğinde akla her zaman amigurumi çalışmaları gelse de, evde yaptığınız el yapımı tüm oyuncaklar bana göre sağlıklıdır. Çünkü siz kendi eliniz ile bildiğiniz malzemelerden temiz bir şekilde oyuncak çalışmasını yaparsınız. Bu yüzden çocuklarınıza sağlıklı oyuncaklarla oynamalarını da sağlamış olursunuz.

Polar kumaşından tavşan oyuncak yapılışı ile ilgili çalışma ise şöyle ;

Resimli anlatımlarda tam detaylara inilmemiş ama, kalıbı çıkarttıktan sonra iğne iplik ile dikmeniz yeterli oluyor. İçini ise yün ile veya pamuk ile doldurmanız yeterli olacaktır. Kolay gelsin.

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*