Polar Kumaşından Papatya Lastikli Toka Yap

Evde lastikli toka yapımı için farklı malzemelerden yararlanmak mümkün. Bu sayede kadınlar kendileri ve kız çocukları için çeşitli renk ve modellerde lastikli tokalar hazırlayabiliyorlar. Keçe veya polar kumaşından papatya lastikli toka yap denildiğinde internet üzerinden pek çok tarife ulaşmak mümkün olabiliyor.

Önce yapılmak istene toka için bir motif belirlemek ardından da kumaş seçimi yapmak gerekiyor. Bu çalışma evde kadınların çocuklarıyla beraber uygulayabilecekleri ve böylece birlikte hoş vakit geçirebilecekleri bir uygulama oluyor. Kız çocukları bu sayede kendi tokalarını üretmenin hazzını da yaşayabilir.

Kullanılacak polar seçildikten sonra polar kumaşından papatya lastikli toka yap aşamalarına geçilebilir. Yapılmak istenen papatya modeli seçildikten sonra kumaş üzerine bir şeması çizilir ve polar kumaş bu şemaya uygun olarak kesilir. Papatyanın göbeği için seçilen renge uygun olan polar da yuvarlak olarak kesilir.

Ardından bunların hepsi el dikişi kullanılarak bir araya getirilir. Tokanın arka kısmına çift taraflı yapışkan bant uygulanıp lastik takılabilir ya da lastik dikişle papatya motifine tutturulabilir. Böylece dilenen renk ve modellerde papatya lastikli tokalar elde edilebilir. Bu tarz tokalar hazırlanırken polar kullanmak gibi bir mecburiyet yoktur.

Kadife kumaşlardan ya da kişinin elinde mevcut olan herhangi bir kumaştan lastikli toka yapılabilir. Papatya yerine kullanılabilecek farklı çiçek modelleriyle de çok şık lastikli tokalar yapmak mümkündür. Keçe bu tarz çalışmalarda en çok kullanılan materyaldir ve keçe dilenen kumaş çeşidiyle birlikte de kullanılabilir.

polar-kumasindan-papatya-lastikli-toka-yap

Polar Kumaşından Papatya Lastikli Toka Yap

source : https://www.repiny.com/pin-7399.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Polar Kumaşından Papatya Lastikli Toka Yap için yorumda bulun

    Polar Kumaşından Papatya Lastikli Toka Yap için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Polar Kumaşından Papatya Lastikli Toka Yap için ilk yorumu yapabilirsin.