Polardan Perde Yapımı


Polardan perde yapımıyla alakalı paylaştığımız bu güzel örneğin bir benzeri daha yok. Yapanın eline sağlık. Anlatımlı olarak video araştırdım fakat bulamadım. Altta yararlanıp yapacağınız bu güzel çalışmayı sizde eviniz için yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Evde polar kumaşından perde yapımıyla alakalı çalışmalar veya örnekler buldukça yine sizlere paylaşmaya devam edeceğim.

Yumuşak ve kullanışlı olan polar kumaşı ile harika bir perde yapmaya ne dersiniz? Hiç kimsede olmayan ve tamamen farklı bir perdeniz olmasını ister miydiniz? O halde resimli anlatımımızı takip edin.

Evde kolay polardan perde yapımı ile ilgili paylaşacağım resimli anlatımdan yararlanarak sizde evinizde bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Yapımı kolay olan bu güzel çalışmayı evinizdeki pencerelere yapabilir ve dekoratif anlamda evinizi güzelleştirebilirsiniz. Evde polar perde yapılışı ile ilgili olarak anlatımlı resimdeki adımları tek tek uygulamanız yeterli olacaktır.

Polar yerine keçe kumaşı da kullanabileceğinizi unutmayın. Farklı renklerde de yapabileceğinizi de yine unutmamanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Malzemeler :

– Keçe veya polar kumaş.
– Makas.
– İp.
– İğne.
– Perde halkası.
– Kalem.
– Halka şeklini oluşturmak için bir bardak.

Bu çalışmayı yaptıktan sonra uzun boylu birisine de ihtiyacınız olabilir.

Yapılışı :

Kumaşlarınızı kestikten sonra hemen 4 erli gruplar halinde birleştirmelisiniz. Sonrasında ise bu grupları da birleştirip, perdenizi oluşturabilirsiniz. Perdeyi düz bir tülün üzerinde de yapabileceğinizi unutmayın.

Bu güzel çalışmayı eğer yaptıysanız bizimle paylaşabilirsiniz.

polar Vorhang – rideau polaire – polar curtain

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*