Portakal Kabuğundan Mum Yapılışı

evde-portakal-kabugundan-mumluk-yapimi2

Portakal kabuğundan mum yapılışıyla alakalı paylaştığımız bu güzel içeriği zenginleştirdik. Hemen altta farklı bir anlatımlı video ile yine birbirinden değişik örnekleri bulacaksınız. Farklı olarak anlatımı yine galeride yer alan çalışmalardan yararlanabilirsiniz. Sizde evinizde bu tür mumluk süs çalışmaları yaparak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Çoğumuz mumları severiz. Fakat şekilli ve değişik mumlarda hep dikkatimizi çekmiştir. Evimizde çok güzel duracağını düşündüğümüz portakal kabuğundan mum yapımını sizlerle paylaşıyoruz. Portakal kabuğundan mum yapılışı ile ilgili bu çalışma sayesinde sizde yediğiniz portakal kabuklarından çok şık dekoratif mumluklar yapabileceksiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=jolubphq8xM

Bu yazımda paylaştığım portakaldan mumluk yapılışına benzer bir çalışma olarak yine sitemizde mandalinadan mumluk yapılışını da paylaşmıştım. O çalışmayı da yine dekorasyon veya kendin yap kategorilerinde bulabilirsiniz. Hatta bu yazımın sonunda da belki o çalışma belirebilir. Bağlantısına tıklayarak, mandalinadan mumluk yapılışı çalışmasına ulaşabilirsiniz.

Bu paylaşımı dilerseniz, çocuğunuzun okul ödevinde de kullanabilirsiniz. Hem kolay hem gösterişli olan bu buluş ile evleriniz şahane gözükecek.

Resimdeki gibi kestiğimiz portakal kabuğu için fitilimizin dik durmasını sağlamak amacıyla portakalın üzerine bir pipet koyabilirsiniz. Fitil bu şekilde pipete dolayabilir ve düz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Hazırladığınız bu işlemden sonra önceden cezve yardımı ile parçalanmış mumu eritip, sıvı halde bu resimdeki gibi içine döküyoruz.

Artık portakallı mumumuz hazır. Yakıp keyfini çıkartabilirsiniz. Diğer türlerde de yapabilmeniz için size örnek portakaldan mumlar…

Orange Kerzenhalter – orange candle holders – orange candle holders

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

1 Comment on Portakal Kabuğundan Mum Yapılışı

  1. Bu çalışmadan yaptıysanız ve farklı olduğunu düşünüyorsanız, mutlaka bize gönderin. Sizin isminiz ile paylaşalım. Yorum yazmadı da unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*