PÜSKÜLLÜ BAYAN BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi kolay püsküllü bayan boyunluk modeli

Boyunluk modellerini çok seviyorum. Atkı yerine kullanımı hem kolay hem de kıyafetler ile güzel bir uyum sağlıyor. Boyunluk modellerinde daha çok şiş ile işlenen modeller olsa da bugün benim size göstereceğim model tığ ile yapılan bir model.

Bugün göstereceğim bayan boyunluk modeli yapımı kolay olan ve çok şık bir püsküllü model. Boyunlukları yaparken soğuktan koruması için yapmanın yanında biraz da yapılan boyunluğun kıyafet kombinini tamamlayıcı bir parça olması da önemli aslında.

Gösterdiğim bu püsküllü bayan boyunluk modeli aynı bu şekilde kombininizi tamamlayacak olan güzel bir model diyebilirim. Bu boyunluk modeli boğazlı bir model.

Model sanki boğazlı kazağın yaka kısmı şeklinde duruyor. Boğaz kısmı uzun bir şekilde işlenmiş ve bence bu şekilde çok şık olmuş.

Püsküllü bayan boyunluk modeli yapımı için önce zincir çekilmiş daha sonra arada birer tane zincir çekilerek bir zincir atlanıp tığ batılıp başına ip dolanıyor ve geri çekilen bu ip işleniyor. Yani çakma sık iğne yapılıyor.

Bu şekilde belirli bir sıra gidildikten sonra ise boyunluğun ön kısmındaki üçgen kısmı yapmak için arttırmalar yapılıyor üçgenin bir kenarı oluşturulduktan sonra bu sefer azaltma yapılarak üçgenin diğer kenarı yapılıyor. Sonra ise diğer kısım yapılıyor.

Yani dikdörtgen şeklinde bir parça yapılıyor ama orta kısmında üçgen bir kenar yapılıyor. Bu şekilde örüldükten sonra ise boyunluk kenar kısımlarından birleştiriliyor. Bundan sonra ise ön kısımdaki püsküller yapılarak boyunluk tamamlanıyor.

kaynak: www.diyhowto.org/crochet-infinity-scarf-cowl-neck-warmers-free-patterns/2/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. PÜSKÜLLÜ BAYAN BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    PÜSKÜLLÜ BAYAN BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PÜSKÜLLÜ BAYAN BOYUNLUK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.