RENKLİ ALTIGEN MOTİF YAPIMI DETAYLI ANLATIM

Çok renkli altıgen motif yapımı

Bugün sizler için yine çok şık ve farklı bir motif örneği buldum. Çok renkli olan bu altıgen motif ile şık ve kullanışlı battaniye, yatak örtüsü ve kırlent örtüsü yapılabilir. Model içerisinde kullanılan renkler gerçekten birbirleri ile uyumlu olmuş ve görüntüsü çok güzel durmuş.

Kısacası ben bu renkli altıgen motifi çok beğendim. Sizlere de görseller yolu ile detaylı anlatımını sunmak istiyorum.

Renkli altıgen motif yapımı için bir sihirli halka yapılmış ve etrafına 17 tane trabzan yapılmış. Bu trabzanlardan sonra ise 3. sırada 8 zincir çekilerek her 4 trabzanda bir batılarak yuva yapılmış.

4. Sırada pembe renk ipe geçilmiş ve pembe renk iple yapılan yuvaların içlerine trabzanlar yapılmış. Burada dikkat edilecek detay ip arka kısımdan batılarak altta kalan trabzanların içerisine gelecek şekilde trabzan yapılıyor. Her bir yuvaya 4 tane trabzan yapılmış. Bundan sonra ise yine pembe renk ip ile 5. sıraya geçilmiş ve yine zincirler çekilerek yuvalar yapılmış.

Pembe ip ile yuva yapıldıktan sonra vişne rengi ipe geçilmiş ve bu ip ile de pembe yuvanın dibine yani yine alt sıradaki trabzanın içerisine trabzanlar yapılmış. Bundan sonra yine vişne rengi ip ile zincirler çekilip yuva yapılmış. En sonunda ise yine krem rengi ipe geçilmiş ve yine alttaki sıradaki trabzanın üzerine trabzanlar yapılmış.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay, her seferinde bir alttaki sıranın üzerine trabzan yapılıyor ve yapılan zincir yuvalar da yapılan trabzanlar ile birlikte alınıp sadece şerit halinde kalmaları sağlanıyor.

En son sırada yine krem rengi iple tüm sıranın üzerine trabzanlar yapılarak devam ediliyor ve en son sıraya motifleri birleştirilecek olan renge geçiliyor.

Motifleri birleştirmek için kahverengi bir ip kullanılmış. Burada kullanılan kahverengi iple yapılan trabzanların dibine batılarak altıgen motif tamamlanmış. Bu şekilde bir motif yapıldıktan sonra diğer motifi yapıp kahverengi sırayı tamamlamadan birleştirme yapılıp iki motif birlikte tamamlanmış.

kaynak: https://mypicot.com/4030.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. RENKLİ ALTIGEN MOTİF YAPIMI DETAYLI ANLATIM için yorumda bulun

    RENKLİ ALTIGEN MOTİF YAPIMI DETAYLI ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak RENKLİ ALTIGEN MOTİF YAPIMI DETAYLI ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.