RENKLİ ÇİÇEKLİ DANTEL MODELİ

Çiçekli farklı bir dantel modeli

Güzel bir dantel modelini sizlere göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim dantel modeli klasik dantel modellerinden biraz daha farklı renkli bir model.

Bu şekilde yapılmış renkli ve çiçeklerin olduğu dantel modellerini ben seviyorum. Klasik dantel modellerinden farklı olan bu model oldukça gösterişli ve şık bir dantel modeli olmuş. Bu yüzden ben çok beğendim.

Çeyiz hazırlıkları yapan ve çeyizi içerisinde farklı bir el işi arayan bayanlar mutlaka bu dantel modeline göz atsınlar. Dantel içerisinde kullanılan çiçek motifleri tek tek işlendikten sonra birleştirilerek bir bütün haline getirilmiş.

Dantel modeli içerisindeki çiçek motifleri tek tek işlenmiş ve işlenen bu çiçekler kat katlı olarak işlenmiş. Çiçekler bu şekilde kat katlı işlendiği için daha şık ve gösterişli olmuş.

Orta kısımda bir tane büyük çiçek motifi yapılmış. Etrafına ise küçük çiçek motifleri yapılmış ve birleştirilmiş. En sonunda ise yeşil ip ile yapraklar yapılmış. Bu şekilde orta kısmı tamamlandıktan sonra ise beyaz ip ile aralarda zincirler çekilerek yapraklar arasında bağlantı sağlanmış. Buradan sonra beyaz ip ile dantel kısmı işlenmiş ve yuvarlak bir dantel ortaya çıkartılmış.

Beyaz ip ile dantel işlendikten sonra ise kenarlara yine çiçek motifleri yapılmış ve eklenmiş. Eklenen bu çiçekler ile de yuvarlak dantel modeli kare modele dönüşmüş.

Bu dantel modeli tek başına kullanılabileceği gibi bu şekilde yapılan dantel modelleri birleştirilip bir araya getirilerek de masa örtüsü yapılabilir. Ayrıca aralara beyaz kumaşlar da eklenebilir.

kaynak: https://www.coisasdaleia.com.br/2011/10/crochetando-2.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. RENKLİ ÇİÇEKLİ DANTEL MODELİ için yorumda bulun

    RENKLİ ÇİÇEKLİ DANTEL MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak RENKLİ ÇİÇEKLİ DANTEL MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.