RENKLİ GRAPON KAĞIDINDAN SÜS ÇİÇEK YAPILIŞI

Krapon kağıdından çiçek

Renkli krapon kağıdı yada grapon diğer adıyla malzemeyi aldıktan sonra hemen süs çiçekleri yapmaya başlayabileceksiniz. Nasıl mı? resimli anlatım buna çok güzel cevap veriyor arkadaşlar.

Evde kağıttan çiçek yapmayı daha önce sıkça ele almış ve işlemiştik. Bu gün evimde duran boş vazoları görünce neden kağıttan yapay çiçek yapmayayım dedim. Hemen işe koyuldum ve bu güzel yabancı kaynakta bulduğum çalışma ile karşılaştım.

Sizde eminim beğenecek ve hemen yapmak isteyeceksiniz. Öncelikle bu kağıt türünü kırtasiyelerden veya hobi marketlerden satın alabilirsiniz. Benim evimde çocuklardan kalma pembe ve sarı renklerde vardı. Onları kullanayım dedim.

Öncelikle malzemeleri sıralayacak olursak ;

  • Makas.
  • Grapon kağıtı.
  • Yapıştırıcı.
  • Silikon yapıştırıcı.

malzemeleri kendinize göre özelleştirebilirsiniz arkadaşlar. Grapon kağıdı için renk belirtmedim. İster resimli anlatımdaki gibi isterseniz de elinizdeki malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz bu güzel çalışmayı.

Anlatımlı çalışma sayesinde evde boş duran vazolarınızı dolduracak ve hatta fazla fazla yaparak sevdiğiniz kişilere dahi hediye verebileceksiniz hanımlar. İlk olarak kağıtları yaprak biçiminde kesmeniz gerekiyor.

Daha sonra yarısını yapıştırıp üst üste resimli anlatımdaki gibi koyacaksınız. Daha sonra yeşil sap kısmını ister tel kullanın. İsterseniz de gazeteyi ince kıvırarak yapın. Ama ben tel benzeri pipet kullandım. Üstünü yeşil ile kapladım.

Biraz kalın oldu ama yapacak birşey yok güzel durdu. Sizde kendinizce çözümler üretebilir ve bu güzel çalışmanın daha güzellerini yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa bana mutlaka yazın. Kolay gelsin arkadaşlar.

DIY Crepe Paper Hibiscus Flowers

RENKLİ GRAPON KAĞIDINDAN SÜS ÇİÇEK YAPILIŞI

source: https://liagriffith.com/diy-crepe-paper-hibiscus-flowers/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. RENKLİ GRAPON KAĞIDINDAN SÜS ÇİÇEK YAPILIŞI için yorumda bulun

    RENKLİ GRAPON KAĞIDINDAN SÜS ÇİÇEK YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak RENKLİ GRAPON KAĞIDINDAN SÜS ÇİÇEK YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.