RESSAM BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi ressam beresi yapımı

Kış aylarında kullanmak içim hem kendinize hem de kızınıza yapabileceğiniz çok güzel bir berenin yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Tığ ile yapılan bu bere ressam beresi olarak adlandırılmaktadır.

Kış aylarında soğuktan korunmak için bereleri sıklıkla kullanıyoruz. Farklı modeller ile değişik bereler yapıp kış aylarında hem soğuktan korunabilirsiniz hem de kıyafetleriniz ile güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Bugün sizlere yine tığ işi bere modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu bere şeklinden dolayı ressam beresi olarak adlandırılmaktadır. Berenin yapımında basit tığ işi teknikleri kullanıldığı için bu bereyi iki gün içerisinde yapıp kullanıma hazır hale getirtebilirsin. Bu berenin yapımı için orta kalınlıkta bir örgü ipi kullanabilirsiniz. Berenin yapımı ile ilgili tüm detaylar video çerisinde açıklandığı için tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar burayı takip ederek bereyi yapabilir.

Ressam beresi yapımı için öncelikle tığ işi lastik tekniği uygulanmış. Burada önce 10 tane zincir çekilip üzerine trabzanlar yapılmış. Bu trabzanlar arkadan alınarak lastik görünümü elde edilmiş. Daha sonra ise modelin kurulumuna geçilmiş.

Bu berenin ressam beresi şeklinde olması için videodaki anlatıma dikkat etmeniz gerekir. Yapılan model sonrasında berenin üst kısmından toplama işlemi yapılıp bere modeli tamamlanmış. Daha sonra ise berenin üzerine pon ponlar yapılmış ve bere modeli tamamlanmış.

Tığ işi ressam beresi yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=CtM6iNmYZ1k

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. RESSAM BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    RESSAM BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak RESSAM BERESİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.