Rulo Kartondan Kuş Evi Yapılışı

Kuş dostlarımıza farklı bir çalışma güzel bir yuva yapmak ister misiniz? Bu çalışmamızı tuvalet kağıdı rulosu ile de yapabilirsiniz. Dilerseniz rulo benzeri malzemeleri bir kırtasiyeden de kolaylıkla temin edebilirsiniz. Bu yazımda sizlere evde kartondan kuş evi yapmak için resimli anlatım paylaştım.

Kolaylıkla sizde bu güzel çalışmayı yapabilir ve yaparken de eğlenebilirsiniz. Bu tür çalışmaları çocuklarınızla yapmanızı öneriyorum. Çünkü hem onlarla mutlu zamanlar geçirmiş olursunuz. Hem de onlara evde bir şeyler yapmayı ve el becerilerini arttırmalarını da sağlamış oluyorsunuz.

Rulo kartondan kuş evi yapmak için daha önce de çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Kağıt karton bölümünde benzer birçok karton kuş evi çalışmasına ulaşabilirsiniz. Kartondan kuş yuvası yapmak için paylaştığım çalışmalardaki adımları takip ederek sizde evinizde balkona veya bahçeye şirin kuş evleri yapabilirsiniz.

Şimdi sizleri kartondan kuş yuvası yapmak için anlatımlı çalışmalarla baş başa bırakıyorum.

karton-rulodan-kus-evi-yapimi

karton-rulodan-kus-evi-yapimi2

karton-rulodan-kus-evi-yapimi3

karton-rulodan-kus-evi-yapimi4

karton-rulodan-kus-evi-yapimi5

karton-rulodan-kus-evi-yapimi6

karton-rulodan-kus-evi-yapimi7

karton-rulodan-kus-evi-yapimi8

karton-rulodan-kus-evi-yapimi9

carton maison d’oiseau – Karton Vogelhaus – cardboard bird house – cardboard avis domus – cartone uccello casa – cartón casa del pájaro

Bu güzel çalışmaları çocuklarınızla birlikte yapabilir ve onların hayal gücünü genişletecek eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Güzel çalışmada kullanılan malzemelere bakacak olursak ;

  • karton.
  • makas.
  • kitap kaplığı.
  • yapıştırıcı.
  • ip.

Malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapmanız gereken önce kartondan kuş evinin çatı kısmını yani rulo kısmını yapmak. Ruloyu yaptıktan sonra yine yuvarlak silindir şeklinde kartondan evin alt kısmını da yaparak yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Dışarıda kullanacaksanız bu çalışma için yağmura karşı tahta kullanmanızı öneririm. Ama bahçenizde kuruluk gibi bir yerde veya balkonda kullanacaksanız bu çalışmayı tercih edebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Rulo Kartondan Kuş Evi Yapılışı için yorumda bulun

    Rulo Kartondan Kuş Evi Yapılışı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rulo Kartondan Kuş Evi Yapılışı için ilk yorumu yapabilirsin.