Rulodan Ev Yapımı


Evde çocuklara kartondan çok şirin oyuncaklar veya maketler hazırlayabilirsiniz. Bu konuda sundukları üstün hizmetler ve örnek çalışmalarla krokotak sitesini tek geçerim. Kendileri bu alanda bir numara olup, en iyi maket oyuncak yapımı veya karton şablonlarına ulaşabileceğiniz en iyi platformdur.

Kartondan kolay oyuncak yapmak için sizde alttaki gibi ilgili siteyi takip ederek daha değişik çalışmalarına ulaşabilirsiniz. Kaliteli oyuncak maketler veya minyatür işler yapmak için paylaştığımız çalışmayı inceleyebilirsiniz. Öncelikle yapımı çok kolay olan çalışmayı tuvalet kağıdı rulosundan yapabiliyorsunuz.

Daha da önemlisi mukavva, yapıştırıcı, makas, sprey boya gibi araçları kullanarak alttaki gibi kendinize şirinler evleri de yapabilirsiniz. Şirin babanın ki kırmızı olur. Şirinenin ki sarı olur ve diğer şirinlere ait evler de yapabilirsiniz. Tabi bu işin şakası olup, çocuklarınız için bu güzel cadı evlerinden yapabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • maket bıçağı.
  • sprey boya.
  • kalem kağıt.
  • karton.
  • renkli mukavvalar.

malzemeler çok kolay bulunur olduğu için hemen işe koyulabilirsiniz. Ben evlerin ilk olarak bacısını ve çatısını yaptım. Bunun için üçgen kestiğim kartonu iki tarafından da yapıştırdım.

Kartondan maket evler

rulodan-ev-yapimi
rulodan-ev-yapimi

rulodan-ev-yapimi2

rulodan-ev-yapimi3

Daha sonra büzüştürdüğüm tuvalet kağıdı rulosunun üstüne çatıyı oturtarak, diğer yerleri kalemle hemen yapıverdim. Sizde çok kısa sürede bu güzel minyatür maket evlerden yapıp, TV ünitesi önünü çok şık bir hale getirebilirsiniz. Hatta biraz ileriye gidip, pencerelerini keserek içine ışık da ekleyebilirsiniz.

Bu tür çalışmalar geliştirilebilir. Gerçekten sevimli ve güzel çalışmalar olup, mutlaka önerdiğimi söylemeliyim. Özellikle de çocuklarınızla yapmayı unutmayın. Onlarla yaptığınızda daha bir güzel zaman geçirdiğinizi anlayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : krokotak.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*