SAFARİ NAKIŞ TASARIM ÖRNEĞİ


Nakış yapmayı bilen kadınların mutlaka denemek isteyecekleri safari nakış tasarım örneği özellikle bebek battaniyelerinde çok şık duracaktır. Nakış yoluyla aslan, fil, deve ya da maymun gibi figürler işleyerek bir safari ortamı yaratmak mümkün.

Son derece sevimli hayvan figürleri nakış yoluyla işlenip bebek battaniyeleri başta olmak üzere değişik alanlarda da kullanılabilir. Bebek ya da çocuk giysilerinde de bu figürler çok şık durmaktadır. Yatak örtüsü ya da yastık kılıflarına da işlenebilir. Nakış yoluyla ortaya çıkarılabilecek motiflerin sınırlaması yoktur.

Nakış bilen kadınlar bu avantajlı becerilerini rahatlıkla birçok alanda kullanabilmektedir. El ile ya da makine ile yapılabilen safari nakış modelleri de son zamanlarda trend haline gelmiştir. Hayvan figürleri kullanılarak yapılan nakışlar safari nakış tasarım örneği adı altında internet ortamında yer almaktadır.

Buralardan çeşitli hayvan figürü modelleri sağlamak mümkündür. Çeşit çeşit modeller arasından seçim yapılabilir ve seçilen modeller işlenerek çeşitli alanlarda kullanılabilir. Çocuk eşyaları başta olmak üzere havlu kenarlarında, masa örtülerinde, mutfak örtülerinde, perdelerde bu motifler çok şık durmaktadır.

Hayvan figürlerini işleme dışında keçe kullanarak hazırlamak da mümkündür ve keçeden hazırlanmış olan bu figürler çocuklar için zararsız bir oyuncak olabileceği gibi çocuk odalarında sevimli dekoratif süsler olarak da kullanılabilir. Çeşitli renklerde farklı hayvan figürleri çalışılabilir. Bu figürler hazırlandıktan sonra içleri yün ya da pamuk gibi bir dolgu malzemesiyle doldurulur.

safari-nakis-tasarim-ornegi
SAFARİ NAKIŞ TASARIM ÖRNEĞİ

source : https://tr.pinterest.com/pin/41236152814768900/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*