SAMAN İPLE BALONDAN KASE YAPMAK

Hasır iple kase nasıl yapılır

Saman iple balondan kase yapmak isteyenler olur diye bu güzel çalışmayı paylaştım. Ancak resimli anlatımda balon kullanılmamış. Bunun yerine kendin yap çalışmasında kase kullanılmış. Fakat daha önceki paylaştığım çalışmalarda balon şişiriliyor ve üzerini yapıştırıcı sürüldükten sonra hasır ip yapıştırılarak tamamlanıyordu.

Bu güzel çalışmada ise kalıp olarak kase kullanılmış. Bu sayede sepet şeklinde kase yapmış oluyorsunuz. Bu güzel çalışmayı kendinize göre değiştirebilir ve bu güzel fikri geliştirebilirsiniz. Hasır ipten sepet yapmak için paylaştığımız bu güzel çalışmayı sevecek ve hemen yapmak isteyeceksiniz.

Hem görüntüsü hem de dekoratif süs olma tarafı ile sevdiğiniz kişilere de hediye edebilirsiniz. Farklı çalışmalar ise hemen altta yer alıyor. Onları da değerlendirebilirsiniz.

Saman ipinden kase yapılışı

Saman ipi veya hasır ip olarak da bilinen bu güzel ipi kullanarak harika örgü veya file kaseler yapabilirsiniz. Bunun için bir de balona ihtiyacınız olacak. Balonu şişirip ipi üzerinde serip yapıştırarak, donmasını bekliyorsunuz. Çalışma hem kolay hem de kısa sürede yapacağınız özellikte olup, önerdiğim güzel bir dekorasyon çalışmasıdır.

saman-iple-balondan-kase-yapmak

saman-iple-balondan-kase-yapmak

Balona küçük veya büyük tutarak, kasenin veya kabın büyüklüğünü kendinize göre ölçümleyebilirsiniz. İpi yapışkana batırdıktan sonra balon üstünde istediğiniz şekilde örgü veya örümcek örgüsü şeklinde de yapabilirsiniz. Daha sonra kurumaya bekletip, balonu patlatmanız yeterli olacaktır. Yapılışı zevkli olan çalışmayı el beceriniz iyiyse çok kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Dekoratif süs amaçlı evinizde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SAMAN İPLE BALONDAN KASE YAPMAK için yorumda bulun

    SAMAN İPLE BALONDAN KASE YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SAMAN İPLE BALONDAN KASE YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.