SERPME ÇAM AĞAÇLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

SERPME ÇAM AĞAÇLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI
SERPME ÇAM AĞAÇLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Serpme çam ağaçları örgü modeli nasıl yapılır?

Sizlerle sık sık yeni ve farklı örgü modellerini paylaşmaya devam ediyorum. Şiş örgüsü ile yapılan yeni modelleri arayanlar için değişik örgü modellerinin detaylı yapım aşamalarını bulup paylaşmaya çalışıyorum. Bugün size göstermek istediğim örgü modeli ise serpme çam ağaçları örgü modeli olacak.

Şiş örgüsü ile yapılabilecek birçok kıyafet var. Bayanlar bu örgüleri yaparken örgü işinde kullanabilecekleri yeni ve farklı modelleri bulmaya çalışıyor. Bende sizlerle yeni ve farklı modeller paylaşmak istiyorum ki şık örgü modelleri yapabilesiniz.

SERPME ÇAM AĞAÇLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI
SERPME ÇAM AĞAÇLARI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Serpme çam ağacı örgü modeli görüntüsü ile dikkat çeken çok şık bir model. Bayan yelek, hırka, kazak, bluz modelleri yapımında kullanılabileceği gibi çocuklar için hazırlanabilecek kazak, hırka, ceket yapımında da bu örgü modeli rahatlıkla kullanılabilir.

Çam ağacı görünümünde olan bu model üçgen şeklinde oluşturulmuş. Çam ağacı örgü modeli 10 ilmek üzerine kuruluyor. Modelin tamamı ise 16 sıradan oluşuyor.

Yapmak istediğiniz örgü işine göre alacağınız ilmek sayısı 10 ve katlarında olmalı. Bunun yanında kenar kısımlarında bırakacağınız ilmek sayılarını da dikkate alarak başlangıç ilmeğini almalısınız.

Modeli kurmadan önce dilerseniz lastikte yapabilirsiniz. Özellikle bluz ve kazak yapmadan önce lastik yapıp daha sonra model kurulumu yapabilirsiniz. Modelin her sırası ayrıntılı olarak video içerisinde açıklanmış burayı takip ederseniz kısa sürede modelin yapımını öğrenebilirsiniz.

Serpme çam ağacı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJ_hTFXMsf24uw1NgUDT_Pw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*