SERT KUMAŞTAN PARA CÜZDANI YAPIMI

Evde keten kumaş veya sert kumaş tabir edilen cinsteki malzemelerden varsa bu enfes çalışmayı sizde kolayca yapabilirsiniz. Kumaştan kolay el çantası yapmak veya cüzdan yapımıyla alakalı çalışmaları çok seviyorum. Ben denedim ve aynısı olmasa da benzerini yaptım. Yaptığım cüzdan yada el çantası şeklindeki çalışmamı ise herkes çok beğendi. Şimdi sıra sizde, yapmanız gereken gerekli malzemeleri temin etmek ve anlatımımdan yararlanarak resimli örnekteki gibi sizde el çantası veya kolay para cüzdanınızı kendiniz yapabilirsiniz.

  • Keten kumaş ve benzeri.
  • İğne iplik.
  • Renkli kumaş parçaları.
  • Makas.
  • Süs için düğme.

Keten kumaşı veya benzer malzemeyi öncelikle 3 parçaya ayırıyorsunuz. İç parçası, dış parçası ve dikilecek kısmı şeklinde bu güzel çalışmayı yorumlayabiliriz. Kısa sürede yapıp hemen kullanmaya başlayabileceğiniz güzel çalışmalardan da birisidir. El çantası yapabilir veya güzel para cüzdanı yapıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Beğenenlere de hediye edebilirsiniz. Yapılışı ise şöyle ;

sert-kumastan-para-cuzdani-yapimi

sert-kumastan-para-cuzdani-yapimi

3 parça kullanıldığını söylemiştim. Hatta pofuduk yani içerisine birazcık yün veya pamuk koyarak yumuşak bir para cüzdanı da elde edebilirsiniz. Ancak çok koymayın, iş oyuncağa kadar gider. Bu yüzden öncelikle 3 farklı malzemeyi iç içe diktikten sonra alttan katlayarak, dikiş işlemini para cüzdanı veya el çantası olacak şekilde tamamlıyorsunuz.

Kumaş türü olarak renkli veya desenli malzemeler de tercih edebilirsiniz. Bu güzel resimli anlatımda tek tip kumaş türü kullanılmış. Gayet de güzel gözüken çalışmayı sizde yapabilir ve çocuklarınıza yada sevdiğiniz komşunuza hediye olarak vermeyi de düşünebilirsiniz. Kolay gelsin.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SERT KUMAŞTAN PARA CÜZDANI YAPIMI için yorumda bulun

    SERT KUMAŞTAN PARA CÜZDANI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SERT KUMAŞTAN PARA CÜZDANI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.