SIRALI TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Sirali-Tig-Oyasi-Yapimi

Tığ işi kolay sıralı tığ oyası yapımı

Bugün yapımı oldukça basit olan kolay bir tığ işi oya modeli yapımını sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşama aşama ilerleyen bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile sizlere sunmak istiyorum.

Yazma kenarı oya modelleri olarak sizlere değişik modeller göstermeye devam ediyorum. Bugün yine tığ ile yapılan oldukça basit bir oya modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Burada oya modelinin yapımında kahverengi ve yeşil renkte oya ipleri seçilmiş. Ama bu model açık renkteki oya ipleri ile yapılırsa daha güzel görünebilir.

Sıralı tığ oyası 4 farklı aşamadan oluşuyor. İlk önce yazma kenarına yeşil oya ipi ile tığ batısı yapılıyor. Bundan sonra ikinci sırada ise kahverengi oya ipi ile örümcekler yapılıyor. Bu örümceklerin yapımını videodaki anlatımdan takip edebilirsiniz.

Oya modelinin 3. sırasında ise yapılan bu örümceklerin üzerine yeşil oya ipi ile sık iğne yapılarak doldurma işlemi yapılıyor. Buranın yapımı sırasında küçük bir yuva oluşturuluyor.

Oya modelini en son sırasında ise yapılan bu yuvanın üzerine kahverengi oya ipi ile küçük bir çiçek modeli yapılıyor. Bu şekilde oya modeli tamamlanarak kullanıma hazır bir hale getiriliyor. Model aşama aşama ilerlese de aslında çok kolay. Tığ ile oya modeli yapmaya yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu oya modelini yapabilir.

Sıralı tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*