ŞİŞ İŞİ İPLİK BİRLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Şiş işi iplik birleştirme

Şiş işiyle uğraşan ev hanımlarına uygun bir modelle beraberiz. Şişle iplik birleştirme tekniğini öğrenerek özellikle bere yapabilirsiniz. Bu çalışmanın sonunda güzel bir kız bere modeli yapılmış. Sizde yapabilir veya değişik renklerde örgü erkek bere modeli olarak da yapmayı düşünebilirsiniz.

Şiş işi veya tığ işinden de yapabileceğiniz bir çalışma. Kalın ip kullanılmış. İp olarak ister özel satın alın, isterseniz elinizde kalan ipleri kullanın. Gerçekten güzel bir örgü bere yapabilirsiniz. Kendinize kullanmalık, çocuklarınıza veya eşinize kışlık kullanacakları şık bere takımları yapabilirsiniz.

iplik-birlestirme-nasil-yapilir

Örgü bere yapımında paylaştığımız diğer çalışmaları da incelemenizi öneriyorum. Gerçekten güzel ve değişik çalışmalara yer vermiştik. Hepsi de hem kolay yapıma sahip. Hem de 1 gün bile sürmeden kısa sürede bitiyor. Örgüden yapılan şapka veya bere takımlarını hemen altta da benzer yazılar kısmından görebilirsiniz hanımlar.

Değişik örgü teknikleri öğrenerek farklı modeller ve örgü işleri yapabiliyoruz. Bu da yine değişik ve yabancı bir hanımdan esinlendiğim bir çalışma. Henüz yapmaya başlamadım. Ancak çalışma bere ve ben daha önce örgü bere yapmıştım. Ben daha çok atkı yada şal tarzı bir örgü yapmayı düşünüyorum aslında.

İplik birleştirme nasıl yapılır?

İzleyeceğiniz çalışma yabancı olup, sesini kısarak çalışmayı ve modeli kavrayabilirsiniz hanımlar. Bere yapabilir veya kalın ipten atkı yapabilirsiniz. Örgü modeli olarak bu tekniği öğrendiğinizde kalın kazak veya örgü süveter modeli dahi yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

kaynak : https://www.youtube.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ İŞİ İPLİK BİRLEŞTİRME NASIL YAPILIR? için yorumda bulun

    ŞİŞ İŞİ İPLİK BİRLEŞTİRME NASIL YAPILIR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ İŞİ İPLİK BİRLEŞTİRME NASIL YAPILIR? için ilk yorumu yapabilirsin.