ŞİŞ İŞİ ÜÇGEN ÖRGÜ MODELİ

Şişle üçgen örgü yapımı

Şiş işi üçgen örgü modelinin yapılışıyla ilgili olarak aktardığım bu güzel çalışmada Anne işleri kanalında güzel bir anlatımla ulaştık. Güzel bir çalışma ve şiş işi bu güzel çalışmayı kolayca yapabileceğinizi söylemek isterim.

Şişle yapılan örgüler ilk başta zor gibi gözükebilir. Ancak çok güzel örgü kazak örneklerinin yapıldığını görebilirsiniz. Aynı zamanda bebek örgüleri de yapabileceğiniz bir motif. Şiş işi üçgenli örneği öğrendikten sonra yelek modeli de yapabilirsiniz hanımlar.

Çok güzel örgülerin yapılacağını düşündüğüm bir örgü modeli olup, yapımı ilk başta zor gibi gelse de kısa sürede modeli kavrayıp yapmaya başlayabileceğinizi de düşünüyorum.

Bu tür anlatımlı örgüleri buldukça yine sizlere sunacağım. Daha önce tığ işi yelek modeli yapımı ve değişik örgü çeşitlerine sitemizde bolca yer vermiştik. Hatta altta benzer yazılar bölümünde bunlara çoğunlukla ulaşacaksınız.

sis-isi-guzel-orgu-modeli

Anlatımlı örgüler sayesinde hem yeni örgüye başlayanlar bilmediklerini öğrenip, yeni örgüler öğrenmiş oluyorlar. Hem de değişik örgüleri gören uzun zamandır örgü işi yapan hanımlar da eksiklerini gidermiş oluyorlar.

Çalışmayı atkı olarak yapabilirsiniz. Örgü bebek tulumu veya örnekli bebek örgüleri yapılabilecek gibi. Çünkü yapımı zor değil şiş işi iki renk iple yapılan çalışmayı 1 günde tamamlayabilirsiniz.

Öğretici örgüler sayesinde sizde eksiklerinizi görebilir ve zamanla unuttuklarımızı da tazelemiş olursunuz. Genelde ben öyle yapıyorum bildiğim bir örgü modelinin videosunu görsem bile yine de izleyerek üzerinden geçiyorum. Kolay gelsin hanımlar sizde öyle yapmalısınız.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA/videos

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞ İŞİ ÜÇGEN ÖRGÜ MODELİ için yorumda bulun

    ŞİŞ İŞİ ÜÇGEN ÖRGÜ MODELİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞ İŞİ ÜÇGEN ÖRGÜ MODELİ için ilk yorumu yapabilirsin.