Şiş Kullanmadan Elle Atkı Örme Nasıl Yapılır


Şiş kullanmadan elle atkı örme nasıl yapılır diyenleri duyabiliyorum. Bende ilk duyduğumda hadi canım tepkisini verdim. Ama oluyormuş, onu öğrendim ve görünce vay be demek ki yapılıyormuş dedim. Sizde benim gibi düşünüyorsanız alttaki örnek anlatımlı resimlerden yararlanabilir veya öğretici videoyu izleyerek nasıl yapıldığını hemen öğrenebilirsiniz.

Atkı örerken genelde şiş kullanılır. Ancak bu yazımızda sizlere şiş kullanmadan elle atkı örme nasıl yapılacağını paylaşacağız. Resimlerle ve videolu bir şekilde bu işi nasıl yapacağınızı hemen saniyeler içinde öğrenebileceksiniz. Evde kolay şiş kullanmadan elle atkı örme nasıl yapılır? diyorsanız bu yazımda paylaşacağım örnek resim ve anlatımlı videoları mutlaka izleyin. Anlatımlı çalışmaları takip ederek, sizde 30 dakikada atkı yapımını öğrenebilirsiniz.

Nasıl olur? demeyin… oluyor. Elle örülen atkı ve çeşitlerini sizin için bulduğumuz videoda izleyebileceksiniz. Öncelikle el bilekleri ile atkı örebilmeniz için ipinizin kalın olmasına dikkat etmelisiniz.

El ile atkı örme işlemi yaklaşık 30 dakika sürebilmekte ve yarım saat içinde atkınızı hazır edebiliyorsunuz. Bu çalışmaları daha çok bayanlar için derya baykal yapmakta… TV’lerde de sıkça görebilirsiniz kendisini…

Elle örülen örgüler yabancı ülkelerde de epey yaygın ve sadece atkı değil, evleri için halı ve değişik örgüler örenler dahi bulunmakta… Bunları youtube video sitesinden kolaylıkla bulabilirsiniz.

El örgüsü yapacağınız zaman ipinizin kalın olması lazım… Elle karyola örtüsü, elle halı veya elle örülen paspas modelleri de yine çok yaygın bir şekilde bulunmakta…

İp nereden bulurum? veya nasıl bir ip kullanmalıyım? diye merak ediyorsanız, size Nako Spaghetti Combo markalı ipi önerebiliriz. Bu ip ile panço, şapka, atkı, bere de örülmektedir.

 

 

Bu yardımcı videoları izleyerek, sizde kendi kendinize ve kendinize özel 30 dakikada atkı örebilirsiniz. Daha önceden böyle bir çalışma yaptıysanız, bize https://www.facebook.com/makalepark adresinden ulaştırın! paylaşalım.

weft knitted – trame tricotée – Gest

1 Comment on Şiş Kullanmadan Elle Atkı Örme Nasıl Yapılır

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*