ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE ELBİSE-TUNİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Sis-Orgusu-Elbise-Tunik-Modeli

Örgü elbise veya tunik yapımı

Kış aylarında kullanabileceğiniz değişik örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz örgü elbise veya tunik şeklinde kullanılabilecek bir şiş örgüsü modelin detaylı yapım aşamasını sunmak istiyorum.

Örgü kazaklar dışında bugün sizlere güzel bir örgü elbise veya tunik olarak kullanabileceğiniz bir model göstermek istiyorum. Buradaki anlatıma dikkat ederek dilerseniz bu örgü işini tunik olarak kullanın dilerseniz de uzunluğunu biraz daha arttırıp elbise olarak kullanabilirsiniz.

Şiş örgüsü tunik modeli yapımı için burada iki tane ince ip karıştırılarak orta kalınlıkta bir ip elde edilmiş ve bu ip ile örgü yapılmış. Bu iplerin kalınlığına göre 6 mm’lik bir şiş kullanılmış. Sizde ipinizin kalınlığına göre şiş kullanabilirsiniz.

Örgü modelinin yapımı için 96 ilmek alınmış ve üzerine 12 sıra bir düz bir ters şeklinde lastik örgüsü yapılmış daha sonra ise düz bir örgü yapılmış. Bu şekilde yaka kısmına kadar devam edilmiş. Bu ölçü alınırken nelere dikkat edilmesi gerek, vücudunuzun ölçülerine göre nasıl bir büyüklük ile başlanmalı bunlarda video içerisinde açıklanmış.

Bu şiş örgüsü elbise modeli yapılırken Bir ön kısı , bir arka kısım ve iki tane de kol kısmı yapılarak örgü modeli tamamlanmış. Daha sonra ise yapılan bu parçalar birleştirilerek bir tunik veya elbise elde edilmiş.

Şiş örgüsü elbise veya tunik modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=oerkKeTgJF4

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*