Şişeyi İple Süsleme – Resimli Anlatım


Şişeyi İple Süsleme – Resimli Anlatım

Evinizde boşta duran ve çiçek vazoları olarak kullanmayı düşündüğünüz şişeleri ip ile çok güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken evinizde ne kadar cam şişe veya plastik şişe varsa onları bir araya getirmek ve altta sıraladığım malzemeleri de temin ettikten sonra işe koyulmak…

  • boş cam şişe.
  • hasır ip veya normal ip.
  • yapıştırıcı.
  • makas.

İpleri renkli seçerseniz yapacağınız çalışma daha güzel ve sevimli gözükecektir. Büyük bir vazo düşünüyorsanız veya dekoratif süs olarak daha büyük şişe yada plastik kutular da tercih edebilirsiniz. Bu çalışmayı farklı cisimlere de uygulayabilirsiniz. Kare şeklinde bir su bidonunun üstünü kestikten sonra sivri kısmını eritip, iple dolamaya başlayabilirsiniz. Renkli iplerle plastik bidonu doladıktan sonra ortaya harika bir dekoratif vazo çıkmaktadır.

Altta paylaştığım resimlerde öncelikle bir cam şişenin etrafı renkli ipler ile sıra atlamadan sarılmaktadır. Tabi bu işlemi yaparken ipleri yapıştırıcıya batırmanız veya yapıştırıcıya sürmeniz gerekiyor. Şişenin tüm etrafını sarmaladıktan sonra yapıştırıcı sayesinde ipler bozulmadan duracaktır.

Ardından şişenin hiçbir yeri gözükmeyecek şekilde işlemi tamamlamalısınız. İşlem bittikten sonra iple şişe süsleme çalışması tamamlanmış olacak. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken şişeyi iple sarma sırasında diş atlamamak ve ipleri sıkı sıkı sarmaktır. Hatta bu çalışmayı farklı boyutlarda birkaç şişeye uygulayıp bu çalışmayı evinizde harika bir dekoratif obje veya süs olarak da kullanabilirsiniz.

Evde şişeyi iple süsleme çalışması yaparak birçok boş şişeyi harika dekoratif süslere dönüştürebilirsiniz. Hatta üzerine yapay veya gerçek çiçek koyarak bu çalışmayı turistik yerlerde güzel paralara satabilirsiniz. Böylece evinize ek kazanç sağlamış olursunuz.

siseyi-iple-susleme

Üstte görüldüğü gibi farklı renkteki iplerle şişenin her bir tarafı sıkıca sarılmaktadır. İşlem bittikten sonra makas ile ipi son yerinden kesip yapıştırmanız yeterli olacaktır.

siseyi-iple-susleme2

Çalışma tamamlandıktan sonra bu şekilde gözükmektedir. İnanın çok kolay ve basit bir çalışma ile evinize harika dekoratif süs araçları oluşturabileceksiniz. Bu çalışmayı banyonuzda kullanabilir ve içerisine gerçek veya yapay çiçek koyarak evinizi daha da güzelleştirebilirsiniz. Evde şişeyi iple sarma çalışmasını öğrenin ve sizde yapın.

Bu tür çalışmalar yaparak turistik bir yerde yaşıyorsanız evden para kazanma hayaliniz varsa bu ürünü kolaylıkla turistlere de satabilirsiniz. Hiç zor bir çalışma olmayıp, sadece renkli ipler ile şişe veya başka bir objeyi sarmalamanız yeterli olmaktadır. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*