ŞİŞTE BONCUK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şişte boncuk oyası nasıl yapılır?

Sizlere farklı oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün yine sizler için yapımı oldukça basit olan şık ve gösterişli bir oya modeli göstermek istiyorum. Şişte boncuk oyası modeli için sizlere sunacağım videolu anlatım ile modelin yapılışını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Şişte boncuk oyası modeli yapılışı ile farklı olan güzel bir model. Çeyizleri için hazırlık yapan bayanlar veya kızlarının çeyizleri için hazırlık yapanlar sizlere sunduğum bu farklı oya modellerini takip ederek yeni modeller ortaya çıkartabilirsiniz. Soğuk kış günlerinde evlerinizde otururken bu farklı oya modellerini yaparak çeyizler içerisine hazırlayabilirsiniz.

Şişte boncuk oyası modeli yazma kenarına direkt olarak yapılan bir model. Modelin yapımı için sizlere gerekli olan uygun boyda bir şiş olacak. Videoyu izleyerek şişin özelliğini ve kalınlığını görebilirsiniz.

Şişte boncuk oyası modeli için istediğini boncukları seçebilirsiniz. Seçeceğiniz boncuk yazmanın rengine uygun olan farklı büyüklükteki boncuklar olabilir.

Buradaki görselde kullanılan boncuk parlak renkli tam olarak adını bilmesem de sanırım kesme boncuklar. Video sırasında oya modeli yapılırken kullanılan boncuk ise yuvarlak çok küçük olmayan bir boncuk çeşidi.

Oya yapılırken tek renk ip kullanılmış. İsterseniz yeşil renk bir oya ipi tercih edebilirsiniz. İsterseniz de yazmanın rengine uygun olan farklı bir renk seçebilirsiniz. Seçim size kalmış yani.

Şişte boncuk oyası modeli yapımı kolay bir model olduğu için elinizde bulunan yazma kenarları için farklı renk ipler ile bu oyayı yaparak birçok yazma kenarını süsleyebilirsiniz.

httpss://youtu.be/10soB3Tfvwg

kaynak: httpss://www.youtube.com/watch?v=10soB3Tfvwg

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ŞİŞTE BONCUK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    ŞİŞTE BONCUK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ŞİŞTE BONCUK OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.