SPOR AYAKKABISI NASIL SÜSLENİR?

Spor ayakkabısını kaplama

Spor ayakkabılarınızı boyayabilir veya üzerine yapışkan ile çok güzel süslemeler motifler yapabilirsiniz. Ayakkabı kaplama işinde lazım olacak malzemeleri evinizde temin edebilirsiniz.

Yaparken keyif alacağınız çalışma da biraz elinizin ayarı olması gerekiyor. Yanlış bir hamlede ayakkabıya zarar vermek mümkün hanımlar. Bu yüzden maket bıçağı gibi malzemeleri kullanırken dikkat etmeniz gerekebilir.

Spor ayakkabı kaplama işinde öncelikle resimdeki gibi bir tül malzeme yoksa kendinize göre bir malzemeyi kullanabilirsiniz. Kesip ayakkabının ölçüsünü alarak kaplama işlemini yapabilirsiniz.

Yaparken sıkılmayacağınız hatta mutlu olacağınız güzel bir DIY çalışmasıdır diyebilirim hanımlar. Bu çalışmada size lazım olan araçlar şöyle ;

  • yapışkan.
  • tül parçası.
  • makas.
  • ince boya fırçası.

Malzemeleri kendinizce azaltabilir veya artırabilirsiniz. Maket bıçağı da kullanın derim. Çünkü ölçüyü alırken eğer kalıp ayakkabı üzerinde çıkarılacaksa şart. Bunun haricinde dikkatli olmanız da önemli bir konu. Yapılışı ise sayfa sayfa altta yer alıyor. Ayakkabı nasıl süslenir diyenler buyurun ;

spor-ayakkabisi-kaplama-isi

Burada önemli olan kalıp için kullandığınız malzemeyi ayakkabı üzerine iyi oturtmak. Kenarlardan açma yapmasın. Çünkü ayakkabı ıslak ortama da girecek kuru ortama da girecek. Bunları hesaplayarak güzelce yapmanız gerekebilir.

Spor ayakkabı süs yapılışı

Ayakkabı süsleme işinde parçaları terzi kalemi ile de ayakkabı üzerinden ölçüsünü alarak hazırlayabilirsiniz. Altta yer alan kaynak linkte daha birçok alternatif çalışmalar yer alıyor. Onları da inceleyebilirsiniz hanımlar. Bu tür süsleme çalışmalarını yaparak kendinize yeni güzel görünümlü ayakkabılar da ortaya çıkarmış olursunuz. Kolay gelsin.

kaynak : https://tasarimmdunyasi.blogspot.com/2014/05/harika-ayakkab-susleme-ornegi.html?spref=pi

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. SPOR AYAKKABISI NASIL SÜSLENİR? için yorumda bulun

    SPOR AYAKKABISI NASIL SÜSLENİR? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak SPOR AYAKKABISI NASIL SÜSLENİR? için ilk yorumu yapabilirsin.