Süper Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Süper Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır? – Birçok kişinin oynadığı ve sonucunu büyük bir merakla beklediği süper loto hakkında birçok şey merak edilmektedir. Loto çıktığında yapılacak şeyler merak edilen şeylerden biridir.

Süper loto ikramiyesini güvenlik açısından banka aracılığı ile almak isteyen şanslı kişilerin yapması gereken şey aslında basittir. Herhangi bir banka şubesine giderek, banka şubesinin müdürüne başvurması gereken kişiler, süper loto ikramiye kuponunda bulunan barkodu göstermelidir. Daha sonrasında süper lotoyu kazanan kişiler banka şubesi müdürüne, süper loto ikramiyesinin kendileri tarafından kazanıldığının sorgulanmasını istemelidir.

Bunun sonucunda, banka şubesi müdürü kendisinden istenildiği gibi barkod ile sorgulama yapar ve sorgulama sayesinde süper loto ikramiyesini kazanan kişiler doğrulanmaktadır. Daha sonrasında noter çağırılmaktadır ve süper loto ikramiyesi, kazanan kişiler üzerine resmileştirilmektedir.

Noterin, süper loto ikramiyesini kazanan kişiler üzerine resmileştirmesi sonucunda, herhangi bir hırsızlık olayının önüne de geçilmektedir.

 

Süper Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır?
Süper Loto İkramiyesi Banka Aracılığıyla Nasıl Alınır?

Süper Loto İkramiyesini Kazanmak

Süper loto ikramiyesini kazanan kişiler, ödemeyi başka yollarda da alabilmektedir. En güvenli yol banka olsa da, özellikle ikramiyenin tamamını kazanmamış insanlar kendi kuponunu notere tasdikledikten sonra bileti aldığı bayiden de ödemeyi alabilmektedir. Biletin alındığı bayiden alınan ödemeler, daha az miktarda paralar için geçerlidir.

Süper lotoyu kazanan şanslı kişiler, büyük ikramiye nereden alınır araştırması yapmaktadır. Banka şubesi gitmekten başka bir yöntem Milli Piyango Müdürlüğü’ne gitmektir fakat artık online olarak da işlemler yapılabilmektedir.

Süper Loto Nasıl Oynanmaktadır

Süper loto, oynayan kişilerin 1 ve 60 sayıları arasından 6 tane sayı seçmelerine dayanan ve buradan gelişen bir oyundur. Kişilerin seçtiği her 6 adet sayı, bir kolon oluşturmaktadır ve tek bir kolonun ücreti 3TL’dir.

Eğer oyunu oynayan kişi, herhangi bir seçim yapmak istemiyor ise, yer alan “sen seç” kutucuğunu işaretlemektedir ve terminal, oyunu oynayan kişi için rastgele bir 6 sayı seçmektedir.

Oyun buradan gelişmektedir. Oluşan bir kolonda, eğer oyuncu 6 sayıdan fazlasını seçiyor ise sistem oyunu oluşturuyor demektir. Bu da çoklu oyun kombinasyonları geliştirdiğini göstermektedir. Süper lotoyu oynayan kişiler, bu şekilde oluşturdukları bütün kombinasyonları ayrı kolonlar şeklinde sistematik bir şekilde üretmektedirler.

Süper Loto İkramiyesi Kazanan Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Süper loto ikramiyesi kazanan şanslı kişi, sosyal medyada bunu çok belli etmemelidir. Çünkü bu şekilde kendisini ve ikramiyesini tehlikeye atabilmektedir. Noter onayını aldıktan sonra kuponunu tamamen güvence altına alsa da, yine de dikkat etmesi önerilmektedir.

Büyük ikramiye nasıl tahsil edilmeli sorusunu birçok kişi sormaktadır. Büyük ikramiyenin tahsil edilebileceği en güvenli yöntem hemen bir banka şubesine gidip, olabilecek en hızlı şekilde notere doğrulatmaktır. Daha sonrasında kişiler milli piyango idarelerinden çek olarak aldıkları parayı istedikleri bankada bozdurabilmekte ve istedikleri banka hesabına aktarımını talep edebilmektedirler.

Bu şekilde büyük ikramiye nereden alınır sorusu cevaplanacaktır.

Bir başka merak edilen konu ise sayısal loto ikramiyesi ile ilgilidir. Sayısal loto, süper lotodan farklı olarak, bir kolonda 90 numara bulunması ve bu 90 numaradan 6 tanesinin seçilmesi ile oynanmaktadır.

Sayısal loto ikramiyesi vergisi oldukça merak edilmektedir. Eğer sayısal lotodan kazanılan ikramiye, belirli bir sayıdan yüksek ise sayısal lotoyu kazanan kişiden %20 oranında vergi alınmaktadır.

Süper Lotoyu Kazanan Kişilerin Yapması Gereken Şeyler

Birçok kişi, loto çıktığında yapılacak şeyler araştırması yapmaktadır. Lotoyu kazanan kişilerin yapması gereken şeylerin listesi şu şekilde olacaktır:

  • Lotoyu kazanan kişiler, gerekmedikçe lotoyu kazandıklarını başka insanlar ile paylaşmamalıdır. Adlarını gizli tutmamaları kendi güvenlikleri için daha iyi olacaktır.
  • Lotoyu kazanan kişiler, kazandıkları ikramiyeyi bozdurmadan önce vergiler hakkında bilgi edinmek ve bilinçli olmak amacı ile bir uzmanla görüşmelidir. Bu konuda bir uzman ile hareket etmek, bundan sonraki süreç için oldukça yardımcı olacaktır.
  • Lotoyu kazanan kişiler, hayatlarında köklü değişimler yapmaktan kaçınmalıdır. Kazanılan ikramiyenin ve hayatlarında yansıttığı etkilerin psikolojik etkileri olacaktır. Zengin olmaları, hayatlarını kötüye değil iyiye çevirmelidir bu yüzden de dikkatli olunmalı ve parayı harcamak konusunda yavaş hareket edilmelidir.
  • Lotoyu kazanan kişilerin eğer geçmişten kalan bir borçları var ise, bu borçları kapatmak omuzlarındaki yükü azaltacaktır.
  • Zekice yatırımlar yapmak mantıklı olacaktır.

Kaynak: MPİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu