SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

SUPLA MODELİ YAPIMI
Tıg-İsi-Supla-Modeli

Şık ve gösterişli supla modeli yapımı

Daha önce sizlerle değişik örgü işlerini paylaşmıştım. Bugün ise yine farklı bir örgü işini paylaşmak istiyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapan ve farklı el işlerini çeyizleri içerisinde eklemek isteyenler bugün göstereceğim supla modeli tam size göre.

Tığ ile yapılan bu supla modeli oldukça basit bir tığ işi tekniği ile ilerliyor. Modelin yapımı çok basit olduğu için bir günde  bir tane supla modelini yapmanız mümkün. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu modelin yapımının detaylı olarak anlatıldığı videoyu takip ederlerse sorun yaşamadan modeli yapabilirler.

Tığ işi supla modeli yapımı için Ören Bayan Almina markalı ipten kullanılmış. Burada kullanılan ip 50 gramlık koton bir ip. Bu ipin bir tanesi ile bir supla tamamlanmış. İkincisi ise yarım şekilde yapılmış. Yani bir yumak ip ile 1,5 model yapılıyor. Siz ip alırken yapacağınız supla sayısına göre ipinizi alın. Tığ olarak ise 7 numara tığ kullanılmış.

Burada yapılan supla modelinin yapımında koton ipin kullanılması modeli çok şık bir hale getirmiş. Sizde ip tercihlerinizi buna göre yapın. Model yapıldıktan sonra kollanmamış sadece ütülenmiş. Bu şekilde çok güzel durmuş.

Suplanın yapımına sihirli halka yapılarak başlanmış ve trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Burada sadece sayılara dikkat etmeniz sizin için yeterli olacaktır. Videoyu takip ederseniz zaten modelin yapımında sorun yaşamazsınız.

Tığ işi supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*