SÜREYYA ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Sureyya-Cicegi-Lif-Modeli

Süreyya çiçeği lif modeli yapılışı

Bugün sizlere yine çok şık bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu lif modelini tasarlayan kişi life kendi adını vermiş ve süreyya çiçeği lif modeli olarak adını koymuş. Model çok şık ve gösterişli bir lif modeli.

İki renkli çok şık bir lif modelinin yapımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Görüntüsü ile dikkat çeken bu lif modeli için burada sarı ve beyaz lif ipleri kullanılmış. Siz dilediğiniz renklerde bu liften yaparak farklı lifler elde edebilirsiniz.

Lif modeli yapımı için orta kısımdan başlanmış. öncelikle model dilimli bir klasik lif gibi başlasa da ilerleyen sıralarda her çiçek dilimi ayrı ayrı yapılmış. Yuvarlak şekilde başlayan lif modeli bir kaç sıra işlendikten sonra tek tek dilimlerin yapımına geçiliyor.

Süreyya çiçeği lif modeli için her bir çiçek dilimi tek tek başlanıp yapılıyor. Burada dilimler önce büyültülmüş sonra sayı azaltılarak küçültme yapılıyor ve bir çiçek dilimi elde ediliyor. Video içerisinde bu kısmın nasıl yapılacağı anlatılmış.

Sarı ip ile lif modelinin orta kısmı yapıldıktan sonra sıra geldi kenar kısımların yapımına. Burada beyaz lif ipi kullanılarak modelin yapımına devam edilmiş. Dilimler arasındaki boşluklar doldurulup şık bir görünüm elde edilmiş.

Lif modeli aşama aşama ilerlese de çok şık ve yapımı oldukça basit olan bir model. Videodaki anlatım takip edildiği sürece kısa sürede lif modeli tamamlanabilir.

Süreyya çiçeği lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*