Süt Kutusundan Ev Yapımı Resimli Anlatım


Süt Kutusundan Ev Yap

Evinizde boşalan süt kutularını değerlendirmeye ne dersiniz? Süt kutularından küçük minik evler yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere nette dolaşırken karşılaştığımız çok güzel şirin süt kutularından ev yapılışı ile ilgili resimli anlatımlar paylaşacağız.

Süt kutusundan etkinlik yapmak isteyenler için birebir güzel bir çalışma. Çocuklarınız bayılacak. Çoğu zaman süt kutularını atarız. Yada ezip büzüştürüp bir yerleri sıkıştırmak için kullanırız.

İşte bu fikirleri oyuncağa dönüştürme zamanı geldi. Çocukları mutlu edelim artık. Süt kutusunu kesip ev yapabiliriz. Bunun için bize kaplık lazım. Kitap kaplığı da olur. Yapıştırıcı ve makas ile işlemi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Bu güzel çalışmaları ışıklandırarak da güzel hale getirenleri gördüm. Onları da karşınıza çıktığında bir inceleyin, sevebilir ve yapmak isteyebilirsiniz hanımlar.

Süt kutusuyla ev nasıl yapılır diyen hanımlar buraya gelsin. Yukarıda adım adım nasıl yapılacağı zaten resimlerde yer alıyor. Özet geçmek gerekirse ; öncelikle sut kutusu zaten şekil itibariyle ev yapmaya çok müsait.

Alt kısmını kesmeyin. Temeli lazım bize. Üst kısmı kesip, üstüne çatıyı ekstra kartonla yapabilirsiniz. Seveceğiniz güzel bir oyuncak yapma çalışması diyebilirim. Aslında daha önce kola şişesinden ev yapımını ele almıştık. Çok güzeldi ve boyanarak harika bir kuş evine de dönüştürülebiliyordu.

Onlar da zaten karşınıza hemen bu alttaki benzer yazılar bölümünden çıkacak. İncelemeyi unutmayın. Bir başka güzel kendin yap çalışmasında görüşmek dileğiyle hanımlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*