Tefeci Cemil Telefon Numarası – 2021

İnternet üzerinden paraya ihtiyacı olan kişiler tefeci numaraları üzerinden para ihtiyaçlarını karşılamak isterler. Bu tarz kişiler insanlara borç para verirler, bu yüzden halk arasında tefecilik yaygınlaşmıştır. Özellikle internet üzerinden tefeci olduklarını iddia eden kişiler farklı isimler kullanmaktadır çünkü tefecilik yasal bir durum değildir. Tefeci olduğunu söyleyen kişiler belli bir ipotek yani borcun ödeneceğine dair bir güvence vermek zorundadır.

İpoteğiniz olduğu zaman internet üzerinden tefecilerden para alabilirsiniz. Bu kişiler birçok isimde olabilir bunlardan biri tefeci Cemil olmaktadır. Borç para almak isteyen kişiler sadece tefeci Cemil değil, tefeci Mustafa, tefeci Erol gibi isimlerde sosyal medyada aratabilmektedir.

Tefeci Cemil Kimdir?

Tefeci Cemil ismi, tefeciler arasında en çok bilinen kişilerden biridir. Vermiş olduğu borçlar ile beraber birçok esnaf tefeci Cemil’e başvurmuşlardır. Fakat sosyal medya üzerinden açılan tefeci Cemil Facebook, İnstagram ve daha birçok platformda sahte isimler bulunmaktadır. Bu hesaplardan hangisinin doğru olup olmadığı bilinmemektedir çünkü birçok insan borç para veriyorum diyerek insanları kandırma yoluna gitmekte veya aşırı yüksek faiz oranları vermektedir.

Tefeci Cemil Telefon Numarası – 2021
Tefeci Cemil Telefon Numarası – 2021

Tefeci Cemil adresi ve tefeci Cemil telefon numarası için kesin bir adres bulunmamaktadır. Tefeci Cemil’in konumu İstanbul Kağıthane olduğu söylenmektedir fakat tefeci Cemil ile iş yapmak istiyorsanız kesin olarak bir ipoteğe sahip olmanız gerekmektedir. İzmir, Ankara, Bursa, Antalya gibi pek çok yerden iş yapabilirsiniz fakat uzaktan ulaşım için kimseye güvenmemeniz önerilir.

Yasal Tefeci Nedir?

Kesinlikle tefecilik yasal değildir ve bu işi yasal olarak yapan hiç kimse yoktur. Bu yüzden acil borç ihtiyaçlarınız için bankalardan borç alabilir ve kredilerden yararlanabilirsiniz. Tefecilik bir suçtur ve sizler herhangi bir kişiden senetle para alırsanız bu durumda suç işlemiş sayılırsınız. Bu kişisel yasa dışı işlem yapmaktadırlar ve tefecilik adı altında para verip alan herkes hapise girebilmektedir.

Tefeci Cemil’e Ulaşmak

Tefeci cemil telefon numarası 2021 senesinde kesin bir numara bulunmamaktadır. Tefecilerin geneline ulaşmak zordur fakat etrafınızda iş yapan kişilerden emlakçılardan, galeri sahiplerinden, esnaflardan bilgi alabilirsiniz. Yine de sorgularken kesinlikle gizliliğinizi korumalısınız çünkü eğer bu suç üzerinde yakalanırsanız ağır cezalara çarptırılabilirsiniz.

Tefeci Cemil’den Para Almak

Tefeci Cemil numarası gibi isimler internet üzerinde çok sık aranan bir konudur. İnternet siteleri üzerinden bu kişiler ile iletişime geçmek ve güvenmek tehlikelidir. Bunun için kesinlikle güvenilir bir adres bulmadan işlem yapmamanız gerekmektedir. Aynı zamanda ödenilmesi gereken komisyon oranları da oldukça yüksek bir miktardır.

Örnek olarak 100 bin lira bir borç aldığınız zaman bu borcu geri ödeyebilecek bir ipoteğe sahip olmanız gerekmektedir. Bu paranın yaklaşık olarak %20 gibi bir komisyon oranı tefeciye gidecektir bu yüzden oldukça yüksek faizler ile karşılaşabilirsiniz. Tefeciler kötü insanlar olabilir bu yüzden eğer ödemeyi 1 gün geciktirirseniz bir anda faiz %100 olabilmektedir.

Yasal Tefeci Nereden Bulunur?

Yasal tefeci ülkemizde bulunmamaktadır ve tefecilik yapmak suçtur. Aynı zamanda tefecilik yasal olmadığı için sonucunda kötü şeylere maruz kalabilirsiniz. Tefeciler size para vermeden önce evinizi, konumunuzu öğrenmek isterler ve bu yöntemle ailenizi ve kendinizi tehlikeye sokmuş olursunuz. Bu yüzden yasa dışı işlem yapmak hem ailenizi hem de sizi zor duruma sokabilir. Eğer yasal bir şekilde borç istiyorsanız banka gibi kuruluşlardan birçok kredi avantajlarına başvurabilirsiniz.

Hem bu yöntemle tamamen yasal bir şekilde elinize para geçmiş olur hem de aileniz veya sizler tehlike altına girmezsiniz. Yasal tefeci nereden bulunur konusunda tefeciler tamamen yasa dışı oldukları için ve tefecilerden para alma konusunda kararlıysanız senetlerin üzerine yazılan parayı incelemeniz gerekir. Kesinlikle senet üzerinde bu kısmı boş bırakmamanız ve tefeciye vermemeniz gerekir. Eğer miktar kısmı boş bırakılırsa tefeci bu kısma istediği miktarı yazabilir ve bu durumda zora düşebilirsiniz.

Kuyumcular Borç Para Verir mi?

Para bulmanın alternatif bir yolu olan kuyumcular, insanların acil nakit ihtiyaçlarına bazen cevap verebilmektedir. Kuyumcular işgücü verimlerini arttırmak için senet karşılığı, altın, bilezik gibi ürünleri verebilmektedir. Senet karşılığında altın almak için bu yöntem ile çalışan bir kuyumcu bulmanız gerekmektedir. Kuyumcular ile bu işi yapmak tefecilerden daha güvenilir diyemesek de bir bakıma daha iyi diyebiliriz.

Bir kuyumcuya giderek ihtiyacınız olan altını alarak senet yaptırabilir ve taksitle geri ödeyebilirsiniz. Ödemiş olduğunuz her taksit ile bir adet senet size verilir. Almış olduğunuz altınları bozdurabilir ve nakitte çevirebilirsiniz.

Yardım Kuruluşlarına Başvuru Yapmak

Tefecilik yasal bir yöntem değildir eğer bu şekilde para alma veya para verme işleri ile ilgileniyorsanız yaklaşık olarak 2 sene ile 5 seneye kadar hapis cezası ile karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda 5 bin TL para cezası da verilebilmektedir. Bu kadar zahmete girmek yerine bankalara, kredi notuna bakmayan bankalar ve yardım kuruluşlarına başvurabilir ve belirli şartlar altında güvenli bir şekilde borç para talebi yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu