Tel Örgüden Işıklı Süs Yapmak


Tel Örgüden Işıklı Süs Yapmak

Eviniz bahçeli ise bu güzel çalışmayı yapmayı mutlaka düşünmelisiniz. Hem yapımı oldukça kolay hem de kısa sürede bu çalışmayı tamamlayıp, gece olduğunda bahçenizde ışıklı süs çalışmasını görebilirsiniz. Resimli anlatımda nasıl yapıldığı adım adım gösterilmiş ve hatta örnek olarak tamamlanmış halini de görebilirsiniz. Tel örgüden ışıklı süs yapmak için öncelikle malzemeler şöyle ;

  • tel örgü.
  • tel keski aleti.
  • ışıklı kablo tesisatı.
  • elektrik bandı.

Hazırlayacağınız tel örgü süs çalışması ile evinizin bahçesini ışıl ışıl yapabilirsiniz. Bahçenize değişik ışıklandırma çalışmaları yapıyorsanız bu güzel çalışmayı mutlaka denemelisiniz. Tel örgüleri sarma işlemi yaparken eldiven kullanmayı ihmal etmeyin. Çünkü tel malzemesi bazen kesici veya delici özelliği ile zarar verebilmektedir. Bu güzel çalışmayı yapmak için sizlere altta resimli anlatımlar paylaştım. Yine tamamlanmış tel örgü ışıklı süs çalışmasını da resimlerde görebilirsiniz.

tel-orguden-isikli-sus-yapmak

Özellikle kış ayında bu güzel çalışmalar yakıldığında harika görüntüler ortaya çıkıyor. Siz daha küçük boyutlarda bahçenize göre bu güzel çalışmayı yapabilirsiniz. Boyutunu büyüttükçe tel masrafınız da artacağı için ideal boyutlarda yapmanızı öneririm. Bu güzel çalışmayı küçük minyatür olarak yapabilir ve balkonunuza dahi koyabilirsiniz. Hatta işi biraz abartıp, hasır iple bu çalışmaları ışıklı sarkaç süs haline de getirebilirsiniz. Evde ışıklı sarkaç süs yapılışı ile ilgili çalışmaları sitemizde yer alan kendin yap ve dekorasyon bölümünde sıkça paylaşıyorum. Göz atmanızı öneririm. Kolay gelsin.

source : http://www.clipzine.me/u/clip/9491754892854969052

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*