Teneke Kutudan Mumluk Nasıl Yapılır?


Teneke Kutudan Mumluk Nasıl Yapılır?

Evimizde hepimizin eski atık malzeme olan teneke kutulardan bulunur. Yoksa bile bir içecek aldığınızda hemen boşunu kullanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere eviniz için şahane dekor mumluklar yapabileceğiniz ile ilgili paylaşımda bulunacağız. Günlük hayatta içtiğimiz teneke kola veya fantaların kutularını işi bitince büzüştürüp atarız. Fakat bu yazımda paylaştığım çalışma için onları bence atmasanız iyi olur.

Bu yazımda sizlere güzel bir dekoratif çalışmanın nasıl yapılacağını ve teneke kutudan mumluk nasıl yapılır? bunu gösteren anlatımlı bir çalışma paylaşacağım. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı sizde evinizde yapabilirsiniz.

Öncelikle uyarmam gereken bir nokta var. Bu çalışmayı çocuklarınızın yanında yapmamanızı öneririm. Nedeni ise teneke kutuyu delici aletle keserken herhangi bir kazaya neden olmamak için bu önerime kulak assanız iyi olur. Şimdi gelelim yapılışına…

Malzemeler ;

  • teneke kutu.
  • boya ve fırça.
  • kesici alet.
  • mum.

Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra öncelikle yapmanız gereken, kesici bir alet ile teneke kutunun en üst kısmını güzel bir şekilde yuvarlak olacak biçimde kesmek… daha sonra teneke kutunun ön kısmına yani karın kısmına büyükçe bir oyuk yapmanız gerekecek.

Daha sonra boya ve fırça ile teneke kutuyu istediğiniz şekilde süsleyebilir ve motifler yapabilirsiniz. Resimli örneklerde nokta nokta delikler açılmış ve mum yakıldığında oralardan efektif bir biçimde yansımalar çıkmaktadır. Sizde aynı çalışmayı kolaylıkla ve eğlenerek yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Eski teneke kutudan mumluk yapımı ile ilgili anlatıcı videoyu izledikten sonra sizde evinizde şahane mumluklar yapabileceksiniz.

teneke-kutudan-mumluk-nasil-yapilir

Bu çalışmayı tamamladıktan sonra sizinde evinizde bu güzel görüntüler ortaya çıkacak.


teneke-kutudan-mumluk-yapilisi

Eğer resimli anlatımlardan anlayamadıysanız ve yapamadıysanız altta sizlere anlatımını gösteren güzel bir video paylaştım. Umarım videoyu takip ederek bu güzel çalışmayı kolaylıkla yapmayı öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin.

Teneke kutudan mumluk yaparken yine tekrar etmekte fayda var. Çocuklarınızın yanında bu güzel çalışmayı yapmamaya gayret gösterin. Malzemeler arasında delici alet olduğu için tek başınıza bu çalışmayı yapsanız iyi olur. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*