TENEKE KUTUDAN RENKLİ BANTLA AVİZE YAPMAK

Konserve kutusundan avize

Teneke kutudan renkli bantla avize yapmak için paylaştığım bu güzel ve sevimli dekoratif çalışmayı sizde evinizde kolayca yapabilirsiniz. Bu güzel kendin yap çalışmasını ben çok beğendim. İlk fırsatta boş zamanımda yapmayı düşünüyorum. Teneke kutu üzerine kontraplak malzeme yapıştırılıyor.

Ancak siz direk renkli bantla kapatabilirsiniz. Önce siyah bantla kapattıktan sonra daha canlı olması için renkli bantı sırasıyla geçebilirsiniz. Dilerseniz boyayabilirsiniz. Dilerseniz de renkli bantlardan efektif şekiller verebilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış.

Teneke kutunun dip kısmını kesebilir ve lambanın kablo tertibatının geleceği yeri ayarlayabilirsiniz. Biraz yardım almanızı da tavsiye edeceğim. Şimdi bu güzel çalışmanın anlatımı ile baş başa bırakıyorum.

Teneke kutuyla lamba yapımı

Evinizde biriken veya kullanmadığınız teneke kutular varsa onları çok güzel abajur yada lambalara dönüştürebilirsiniz. Teneke kutunun silindir şeklinden faydalanarak harika çalışmalar veya projeler yapılmaktadır. Bu yazımda paylaştığımız çalışma da yine bunlardan birisi olup, lamba yapmak için çok uygundur. Önerdiğim bir çalışma ve kolayca yapabileceğinizi söylemek isterim.

teneke-kutudan-renkli-bantla-avize-yapmak

teneke-kutudan-renkli-bantla-avize-yapmak

Teneke kutunun üst ve alt kısımlarını kestikten sonra, hemen asılacak kısmını metal aparatla veya kendinizce uyduracağınız bir tutma bölümü ile yapabilirsiniz. Daha sonra normal ucunda ışık olan bir lamba kablosunu ilgili yere sabitledikten sonra teneke kutunun dışını süslemeye geldi sıra.

Artık lambaların alta ve üste ışık saçanları makbul. Teneke kutunun etrafından ışık süzmeyeceği için alttan ve üstten ışığı yansıtacak. Bu da loj bir ışık elde etmenizi sağlayacak. Önerdiğim zevkli ve güzel bir çalışmadır diyebilirim hanımlar. Kolay gelsin.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TENEKE KUTUDAN RENKLİ BANTLA AVİZE YAPMAK için yorumda bulun

    TENEKE KUTUDAN RENKLİ BANTLA AVİZE YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TENEKE KUTUDAN RENKLİ BANTLA AVİZE YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.