Teraryum Örnekleri


Teraryum Modelleri

Teraryum örnekleri arayanlar olabilir diye oluşturduğumuz bu yazımızda birbirinden güzel işinize yarayan projelerin resimleri yer alıyor. Anlatımlı değiller. Ancak öğretici çalışmaları bulunca yine sizlere sunacağım.

Cam kavanozda bitki yetiştirme veya süsleme çalışmalarına Teraryum denir. Bu güzel çalışmayı öğrenerek sizde evinize veya ofisinize bu tür güzel süs çalışmaları yapabilirsiniz. Yapımı kolay olan çalışmada cam fanus da işinizi görebilir.

Malzemeler ise ;

  • Cam şişe, cam fanus vb.
  • Yapıştırıcı.
  • Bitki, toprak.

birçok süsleme çalışması yapılabilir. Cam kavanoz içinde bitki yetiştirme sanatı olan bu güzel çalışmaları sizde zorlanmadan öğrenerek yapabilirsiniz. Yaparken minyatür işi yaptığınızı unutmayın.

Çünkü eliniz hassas olmalı ve dikkatli yapmanız gerekiyor. Cam demlik içine süs bitki yetiştirebilirsiniz. Hata bu güzel çalışmaları cam şarap kadehi kullanarak da yapabilirsiniz. Toprak koyup içine tohumları koyduktan sonra minyatür süs bitkileri yetiştirebilirsiniz.

Bu işi genişletip, satarak para dahi kazanabilirsiniz. Yeni teraryum örneklerini sitemizde yine bulabilirsiniz. Öğretici olarak şimdilik araştırmalara ulaşamadım. Ama arıyorum. Bulunca sizlere sunacağım.

Gördüğünüz gibi örneklerde değişik cam fanus modelleri, cam kavanozda bitki veya değişik yapılan süsleme çalışmaları yer alıyor. Minyatür bitki yetiştirme sanatı olarak da adlandırılan bu güzel çalışmaları sizde öğrenerek yapabilirsiniz.

Sizde bu tür çalışmalar yapıyorsanız? bize gönderin yayınlayalım. Şimdi sizleri bu örneklerle baş başa bırakacağım. Sitemizdeki diğer çalışmaları da incelemeyi unutmayın ve puan verirseniz mutlu olurum. Kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*