TERS ÖRGÜ HIRKA MODELİ

ters-orgu-hirka-yapimi

Ters örgüyle hırka yapımı

Hırka yapmaya başlayacaksanız görmenizi istediğim bir model. Ters örgüyle yapılıyor ve yapımı gayet kolay. Zincir halkası şeklindeki motiflerine ise bayılacaksınız hanımlar. Daha önce buna benzer bir hırka modelinin tarifini hem resimli hem de videolu paylaşmıştık hatırlarsanız. Hatta altta benzer birkaç tanesi önünüze gelecektir muhtemelen. Onlara bakmadan örgü hırka yapımına başlamayın derim.

ters-orgu-hirka-yapimi

Fıstık yeşili veya mor rengin tercih edilerek yapılacağını düşündüğüm bu hırka modeli ters örgüyü bilenler yapabilir. Ters örgü nasıl yapılır diyorsanız da bununla ilgili ilerleyen günlerde sitemize öğretim bölümü açmayı düşünüyoruz. Sizlerin de yardımı ile örgüyü bilmeyenlere A’dan Z’ye herşeyin verildiği bir bölüm düşünüyoruz. Bu sayede her türlü örgüye kolayca ulaşıp öğrenip yapmaya başlayabileceksiniz.

Ters örgüden hırka örneği

Örgüye geçecek olursak, ters örgüyle yapılmış olan bu güzel modelin anlatımı yabancı dil. Ancak ben izlerken sesini kıstım ve öğrendiğim kadarıyla 1 gün bile sürmeden hırka veya yelek yapılabilecek bir model olduğunu anında kavradım. Sizde izledikten sonra şişinizi hazır edip, renk olarak da nasıl bir tercih yaparsınız bilemem ama, hemen yapmaya başlayabileceğiniz kolay bir örgüdür.

Sevdiğiniz örgüleri bize yazın, bulalım öğrenelim tartışalım hanımlar. Gerçekten yabancılar bazı konularda bizi geçmiş gibi. Bu modeli yabancı bir bayanın kanalında gördüm. Öğrenip, önce aklıma atkı yapımı geldi. Ancak hırka yapılışıyla alakalı olduğunu görünce neden olmasın dedim. Bu yüzden sizde izleyip öğrenerek bu modeli şiş işi örgülerinizde kullanabilirsiniz. Keyifli bir hırka çalışması.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*