TIĞ İŞİ ANLATIMLI KARE BATTANİYE YAPALIM

Tığ işinden kare motifli battaniye

Parça parça örüp birleştirdikten sonra battaniye yada örtü olarak kullanacağınız harika bir çalışmayla birlikteyiz hanımlar. Yapımı tığ işinden ve kalın ip kullanıyorsunuz. Anlatımlı videoyu izledikten sonra tığ işi bu güzel battaniyeyi ister bebek battaniye çalışması olarak tamamlayın. İsterseniz de örtü olarak koltuk veya yatak üzerine sermek için yapmayı düşünebilirsiniz.

Yapımı zor olmayan çalışmayı örgüye yeni başlayanlar bile rahatlıkla deneyebilir. Şık görünümü ve kolay yapılışı sayesinde parça parça örüp birleştirerek yapacağınız çalışmada iki renk veya üç renk iplik kullanacaksınız. Tek renk yaptığınızda görünüm çok sade olacaktır.

tig-isi-kare-motifli-battaniye

Tığ işi kare motifli battaniye yapılışını daha önce paylaşmıştık. Güzel örgü çalışmalarını sitemizde bulacağınız gibi hepsinin yapılışını keyifle takip edecek ve öğrendikten sonra 1/2 gün gibi kısa sürede bitirmiş olacaksınız.

Tarif yabancı olsa da benim gibi sesini kısıp izleyerek çalışmanın nasıl yapıldığını ve modeli kavrayabilirsiniz. Anlatımlı örgüyü kısa sürede yapıp, kullanıma hazır hale de getirebilirsiniz.

Kare desenli battaniye modeli

Kare motifli battaniye için yapılışı altta youtube videosunda yer alıyor. Güzel bir battaniye örneği ve yaparken sıkılmayacağınız bir çalışma. Parça parça örüldüğü için fazla vaktinizi almayacak çalışmayı istediğiniz rahat zamanda da yapabilirsiniz hanımlar.

Önerim üç renk kullanın. Kare motif parçasının ortası farklı, kenarları farklı ve birleşim yerleri farklı olursa görenleri daha çok etkileyecektir diye düşünüyorum. Kolay gelsin takıldığınız yerde bana yazmayı unutmayın hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ ANLATIMLI KARE BATTANİYE YAPALIM için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ ANLATIMLI KARE BATTANİYE YAPALIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ ANLATIMLI KARE BATTANİYE YAPALIM için ilk yorumu yapabilirsin.