TIĞ İŞİ BAŞAK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Tığ işi başak örgüsü

Tığ işinden yapılan bu güzel örgü başak modelini sizde öğrenip, harika modelleri ortaya çıkarabilirsiniz. Rus bir kanalda keşif ettiğim bu güzel çalışmayı yapan hanım gerçekten örgü uzmanı diyebilirim.

Kolayca modeli kavrayabilmeniz için önerim videoyu izlerken sessize alın ve modeli kavradıktan sonra hemen yapmaya tığ işiyle başlayabilirsiniz. Tığ işi başak örneğini öğrendikten sonra çok güzel kazak modeli, örgü hırka örnekleri ortaya çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu tür benzer çalışmaları daha önce de sitemizde paylaşmıştık. Anlatımlı başak tarlası örgü modeli de yine bunu andırıyor. Ancak bu daha bir değişik ve iki renk iple örülüyor. Tığ işi başak modelini öğrenip çok güzel lif modeli de yapılabilir diye düşünüyorum.

Ancak örgü hırka yapımında kullanmalısınız hanımlar. Zor tarafı fazla yok. Kısa sürede öğrenip örgü kazak veya çocuklara örgü süveter de yapabilirsiniz. Hatta biraz işi abartıp, masa örtüsü veya örgü örtü modeli de yapılabilir diye düşünüyorum. Ama uzun sürecektir.

orgu-basak-ornegi-tig-isi

Tığ işinden yapılan bu güzel ve müthiş çalışmanın benzerlerini yine bulunca sizlere sunacağım hanımlar. Farklı bir model ve tığ işi örümcek örgü modeli olarak da bazı yerlerde benzer modelini görebilirsiniz.

Tığ işi örgü başak modeli

Tığ işi ile yapılan bu güzel çalışmayı öğrendikten sonra kendinizce özelleştirebilir ve örgüye motif ekleyerek değişik örnekler ortaya çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum. Güzel örgü modellerinde görüşmek dileğiyle hanımlar.

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UC47Ci0AbAEcIvckWXirjHig

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TIĞ İŞİ BAŞAK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI için yorumda bulun

    TIĞ İŞİ BAŞAK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TIĞ İŞİ BAŞAK ÖRGÜ ÖRNEĞİ YAPILIŞI için ilk yorumu yapabilirsin.